کتابخانه شما بازتابیست از این که شما که هستید
طراحی داخلی

کتابخانه شما بازتابیست از این که شما که هستید

گذر عمر، خاطرات ، آنچه که هستید ، آنچه که خواهید شد و به طور کلی گذشته و حال و آینده تان در کتابخانه تان جمع شده است. برای داشتن دیزانی منحصر به فرد با ما همراه شوید.

جمع آوری کتاب، از کتاب های دست نویس و یا چاپ قدیم و حتی کتاب های ارزشمندی که هرلحظه در هرگوشه از جهان چاپ می شوند برای دوست داران کتاب امری عادی است. در حالی که در دنیای دیجیتال توجه علاقه مندان به مطالعه، به خواندن و ذخیره کتابهای الکترونیکی  جلب شده است، اما همچنان داشتن یک کتابخانه زیبا از ویژگی های یک خانه لوکس به شمار می رود. یک کتابخانه  با فناوری پیشرفته که طراحی و دیزاینی منحصربه فرد دارد، پناهگاهی دنج و راحت برای جذب علاقه مندان به ورق زدن و خواندن کتاب است.

 

 

کتابخانه ها همواره فضایی بی نظیر برای به رخ کشیدن طراحی زیبا و حیرت انگیزشان بوده اند، چه به سبک مدرن طراحی شوند و چه کلاسیک ، کوچک باشند یا بزرگ ، یا از آن ها برای مطالعه و یا محیط کار استفاده شود ، احتمالا یکی از فضاهایی است که بیشترین خلاقیت در معماری و طراحی را در خود جمع می کند. Jeffrey Forrest بنیانگذار STACKLAB ، استدیوی طراحی مستقر در تورنتو کانادا، طی مصاحبه ای با Mansion Global ، ما را از مشاوره ی خود در زمینه طراحی کتابخانه بهره مند می کند.

فارست می گوید:”  کتابخانه شما بازتابیست از این که شما که هستید. تصمیمات طراحی باید آگاهانه و بسیار شخصی باشند  با تمرکز همزمان بر  تجلیل آنچه در زندگی پشت سر گذاشته اید و شوق خواندن.

با این اوصاف ، به چند نکته در دیزاین کتابخانه خصوصی می پردازیم.

 

استفاده کردن از فضا

 

 

برای دوستداران کتاب که به فضای کافی قفسه ها احتیاج دارند، قفسه های کتاب کف تا سقف بسیار کاربردی هستند چراکه به راحتی می توانند دیزاینی منحصربفرد را به دیوارهای اتاق اضافه کنند. هنگامی که تمام کتاب ها در قفسه ها قرار می گیرند، مجموعه ای زیبا جلو چشمان شما خلق می شود، دیواری سراسر رنگ، از بالا تا پایین، که به زیبایی در کنار هم قرار گرفته اند. به طور قطع قفسه های کتاب از کف تا سقف محور طراحی اتاق یا فضای کتابخانه شماست، که می تواند بخشی از یک طراحی مدرن یا کلاسیک باشد.

 

 

در طراحی این کتابخانه واقع در لابی 277 Fifth Avenue در نیویورک سیتی از این مفهوم نهایت استفاده را برده است. طراحی یک کتابخانه در دیواره لابی به عنوان محوریت فضا در کنار کاناپه هایی در جلو آن، برای بازدیدکننده گان و ساکنین تصویری زیبا خلق کرده است.

 

استفاده از رنگ ها و اشیا جسورانه

 

 

در استفاده از رنگ های پرطراوت از داخل قفسه ها گرفته تا خود اتاق، مبلمان، پرده ، دیوار یا فرش خودتان را محدود نکنید، آزاد فکر کنید. هنگام طراحی کتابخانه به سبک های مدرن یا کلاسیک، استفاده از رنگ های سرزنده می تواند فضای جالب و منحصر به فردی ایجاد کند. در واشنگتن دی سی ، جفرسون طراح یک کتابخانه است که مطمئناً از همه جا دوستداران کتاب را عاشق خود می کند. با افزودن یک کاناپه سبز مخملی به کتابخانه ،توانسته  ترکیب رنگی کامل در فضا بین رنگ های خنثی و سرزنده ایجاد کند.

 

 

از رنگ های سرزنده و جسورانه نه تنها در دیزاین های کلاسیک بلکه در طراحی های مدرن نیز می توان بهره برد. اضافه کردن یک فرش یا کاناپه چشمگیر می تواند به سادگی در ایجاد هارمونی رنگ به شما کمک کند.

 

به طراحی منحصر بفرد فکر کنید.

 

 

کتابخانه یک فرصت بی نظیر برای دیزاینر هاست برای طراحی خلاقانه ی فضایی که در اختیار دارند. این که مرکز اتاق یک میز باشد، چهار صندلی در اطراف یک میز قهوه یا ترکیبی جذاب از صندلی ها، انتخاب هایی است که یک دیزاینر می تواند برای طراحی فضا با پیاده کردن هرکدام از آنها، فضایی ایده آل و مناسب با نیاز صاحب خانه ایجاد کند. در تصویر زیر یک دیزاین راحت و در عین حال شیک با صندلی های کافی برای خوانندگان وجود دارد.

 

 

چنانچه محیطی که برای کتابخانه در نظر گرفته اید ارتفاع زیادی دارد، می توانید با ایجاد طبقاتی که دسترسی به انها از طریق مثلا یک پله مارپیچ، که می توان از آن بالا رفت و در هر طبقه بین کتابها جستجو کرد و یا حتی فضایی برای خواندن درنظر گرفت استفاده کنید. ویا یک نردبان، فقط کافیست نردبان را جابجا کنید تا کتاب مورد نظرتان را به راحتی بین قفسه ها پیدا کنید. شما می توانید یک فضای جذاب و متفاوت خلق کنید، اما از اضافه کردن نشیمن های راحت و فرش های شیک غافل نشوید.

 

 

چه برای طراحی فضا یا حتی صرفا الهام گرفتن، کتابخانه ها یکی از بهترین اتاق ها برای داشتن بیشترین خلاقیت در دیزاین هستند. پس به یاد داشته باشید، صرفنظر از اینکه چه ظاهر یا طرحی دارند ، حتما از این فرصت منحصر به فرد استفاده کنید!