شش ترند هنری برای خانه شما
هنر و هنرمند

شش ترند هنری برای خانه شما

هنری که زنده است، گذشته را از نو تولید نمی کند بلکه آن را ادامه می دهد.

 

هنر آنقدر ذهنی و شخصی است که قرار دادن آن در یک راستا و چارچوب کاری بسیار دشوار است. با این وجود انواع خاصی از هنر وجود دارد که همزمان نظر طراحان داخلی ،  کلکسیونر ها و آرتیست ها را جلب می کند.یکسال  پرتره و تجهیزات اوت دور جذاب است اما سال دیگر ممکن است جریان کاملا متفاوتی در پیش گرفته شود.

حال ببینیم در سالهای اخیر چه آثار هنری الهام بخش دیزاینر ها بوده است؟   

برای پاسخ به این سوال مراجعه به گالری آنلاین هنری Saatchi Art که به ارائه نقاشی های موزه ای ، طراحی ، مجسمه سازی و عکاسی معروف است، به ما کمک بسیاری می کند. Saatchi Art به تازگی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است به بررسی شش تم اصلی هنری که طراحان داخلی را به ذوق آورده است، می پردازد.

 

1) ماکسیمالیسم

 

 

کمتربیشتر است؟ شعاری که که شیرازه سبک مینیمال است توسط mies van de rohe (میس ونده روهه) از اساتید سبک معماری مدرن، حدود یک قرن پیش مطرح شد، charles willard moore (چارلز مور) شعار بیشتر، بیشتر است را در دوران پسا مدرن و عبور از مدرنیته  بیان می کند. آوردن جزئیات کمتر برای گذشته بوده است و امروزه کاربرد خود را از دست داده است. شعار بیشتر، ییشتر است به  ما کمک می کند که از طرح های پیچیده، رنگ های جسورانه و لایه های های زیاد از قطعات و آثار هنری در طراحی فضاهای خود استفاده کنیم. به عنوان مثال دیوار تابلوها بهترین نمونه است. طبق ترند هنری امسال چنانچه تابلوهایی که برای دیوارهایی که با عنوان gallery wall انتخاب می شوند، با رنگ های جسورانه تر، طرح های هنری زیباتر انتخاب شوند به روزتر خواهند بود.

 

۲)استفاده از فلزات

 

 

آثاری با تم فلزی بازگشتی دوباره به مد داشته اند. ترند طلا ، نقره و سایر فلزات را با یکپارچگی کنار هم قرار گرفته و شما محدود به فلز خاصی نیستید. دیزاین با تم فلز خود را به وسیله اثر هنری که درخششی از تن فلزی دارد کامل می شود.

 

۳) جادوی دست

 

 

می دانیم که مواد و اشیا دست ساز از اهمیت زیادی در دیزاین داخلی برخوردارند، بنابراین استفاده از آنها دور از انتظار نیست.  برای دیزاین با عناصر دست ساز می توان از اثار هنری زیبا و کاملی که از فیبر ، سرامیک و سایر مواد طبیعی استفاده شده است برای متفاوت دیده شدن استفاده کنید.

 

۴) مدرن بوتانیکال/Modern Botanicals

 

 

سبز یک ترند جدی و تعیین کننده بوده است، از مبلمان با رنگ سبز زمردی گرفته تا گیاهان زنده. انتظار می رود در فضای داخلی رنگ به عنوان رنگ ثابت همیشه در فضا وجود داشته باشد. فضاهایتان می تواند با الهام از گیاهان  با رنگ های طبیعی به یک بهشت استوایی تبدیل شود.

 

۵)سیاه و سفید

 

 

آثار هنری سیاه و سفید هرگز از مد خارج نمی شود. با این حال، می توانید با قرار دادن تعدادی  آثار سیاه و سفید بی درنگ تازگی و مدرن بودن را در فضایتان ملموس شود.

 

6) خلوت اما کاربردی، مانند اسکاندیناوی

 

 

طراحی اسکاندیناوی همیشه از هنر دست و سادگی نشات گرفته است. حال دوباره خود را  با نقوش مجسمه سازی و تنالیته خاکی دعوت کرده است . اشکال و سایه های جسورانه مثل مریم گلی و سرخ فضاهای دلپذیر و زیبایی را خلق می کنند.