سرنوشت عمارت افسانه ای خانواده فورد
گالری املاک خاص

سرنوشت عمارت افسانه ای خانواده فورد

در کنار خلیج زیبا و تپه های سرسبز، عمارت هایی قدیمی و باشکوه برای تسخیر قلب ها ساخته شده است. یکی از آنها ملک قدیمی خانواده فورد در سواحل اقیانوس اطلس است که عنوان یکی از گرانترین خانه های نیویورک را بازار املاک از آن خود کرده است.

یکی از گران ترین خانه های نیویورک که در شهر Hamptons برای خانواده سرشناس فورد صاحب کمپانی فورد موتورساخته شده بود، در سال 2017 به ارزش 175 میلیون دلار وارد مارکت شد و سرانجام   145 میلیون دلار فروخته شد .

املاک هنری فورد در Hamptons معروف به Fordune برای هنری فورد دوم در سال 1960 ساخته شد. مالکیت آن پس از طلاق از همسر اولش Anne McDonnell در سال 1964 به  Anne واگذار شد. در آن زمان مساحت خانه 1500مترمربع در 235 هکتار زمین بود. اما بعد از گذشت سالها این ملک به قطعات کوچکتر تقسیم شد که اکنون این عمارت حدود 1900متر مربع در 42 هکتار زمین است. در سال 1975، Anne ان را به یک سرمایه دار ایتالیاای به مبلغ 1.8 میلیون دلار فروخت و صاحبان بعدی در سال 2002 آن را به مبلغ 21.75 خریداری کردند.

 

 

این ملک  1600 متر خط ساحلی  از سواحل اتلانتیک  بهترین  و بیشترین نمای اقیانوس در تمام  شهر Hamptons جنوبی را داراست و در بخش جنوب شرقی آن به خلیج کوچک مکاک  متصل بوده که حدود 400 متر دیگر ساحل اقیانوس را به آن اضافه می کند.

 

 

این ملک که با زیباترین و جذاب ترین ظرافت های معماری  توسط Stanford Whiteطراحی شده است و ساخت آن طی سالهای 1957 تا 1960 به طول انجامید. هرچند در سال 2008بازسازی شد، اما جزئیات اصلی آن مانند سقف ها، شومینه ایتالیایی ، کفپوش چوبی ساخت فرانسه، عتیقه و ظروف ارزشمند قدیمی اروپایی، پله ها، فضاهای پذیرایی و بخش های تفریحی و سرگرمی حفظ شد و تنها به روز شده و یا مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفته است اما آشپزخانه، اتاق بازی کودکان و اتاق بیلیارد به عنوان فضاهای جدید به آن اضافه شدند. همه اتاق ها بدون استثنا با طبیعت بیرون مانند تپه، اقیانوس اطلس و خلیج Mecox در ارتباط هستند.

 

 

 

 

یکی از مزیت های این ملک گزینه های مختلف تفریحی است که می توانید از آنها بهره مند شوید از مسیر پیاده روی که به ساحل خصوص منتهی می شود تا قایقرانی و مدیتیشن در باغی به سبک باغهای ژاپنی به همراه حوضچه ای با فواره ای زیبا در آن، شنا و بازی تنیس. زیبایی هایی که این ملک حیرت انگیز را احاطه کرده است هر بیننده ای را شگفت زده خواهد کرد. از ویژگی ها و امکانات دیگر این مجموعه 6 گاراژ اتومبیل به همراه 2 خلیج  خصوصی و لنگرهایی برای تجهیزات تفریحی، سرایدار، بخش جداگانه برای اقامت کارکنان، استخر با طول 18 متر به همراه اسپا، پنل خورشیدی، لنگرگاه برای قایق پارویی و دریاچه ای اختصاصی، 2 مسیر جداگانه برای دسترسی به ساحل و کادر مجربی از خدمه می باشد.

 

 

 

عمارت ساخته شده این مجموعه با در نظر گرفتن فضاهایی که بعد از بازسازی به آن اضافه شده است، 1900 مترمربع زیربنا دارد. بنای اصلی دارای سه بال می باشد که بخش اصلی آن دارای ورودی مجزاست. دو نشیمن و اتاق هایی که به بالکن ها و فضای باز متصل می شوند و سقف هایی که می توانند مانند بوم برای خلق اثار هنری باشند.

 

 

 

آشپزخانه ای که بعد از بازسازی به مجموعه اضافه شده است.

 

این ملک دارای 12 اتاق خواب، 12 حمام و اتاق پذیرایی بزرگ که تماما با اثاثیه فرانسوی مبله شده است . اتاق بیلیارد، کتابخانه، استخر، تنیس و  فضای استراحت مجزا برای کارکنان و یک خانه قدیمی برای نگهداری کالسکه اسب که 3 اتاق دیگر را نیز به مجموعه اضافه می کند، بعد از بازسازی دو فضا به مجموعه اضافه شد که شامل اشپزخانه ای بزرگ با دسترسی مستقیم به دو نشیمن اصلی و اتاق بازی است.