تاثیر امکانات رفاهی و سلامت بر فروش املاک لوکس
ترند بازار لوکس معماری

تاثیر امکانات رفاهی و سلامت بر فروش املاک لوکس

کیفیت یک زندگی لوکس به این معناست که شما همان اندازه که به ظاهر اهمیت می دهید سلامتی ذهن و روح تان را نیز در سطح بالایی حفظ کنید.

سبک و شیوه یک زندگی لوکس مانند گذشته تنها به حفظ ظاهری تجملاتی و پر زرق و برق خلاصه نمی شود، بلکه داشتن حسی مطلوب از شیوه زندگی اولویت ویژه ای پیدا کرده است. املاکی با ویوهای فوق العاده و شگفت انگیز تنها بخش کوچکی از نیازها و خواسته هایی است که خریداران و صاحبان یک ملک لاکچری انتظار دارند. در دنیای پرشتاب و پر چالش امروزی آرامش روحی و سلامت جسم، نیازمند امکانات و ویژگی هایی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. طبق گزارشی از ساتبی، املاک و مستغلاتی که بر امکانات رفاهی و سلامت توجه ویژه داشته اند، در تمام نقاط جهان فروشی بین 10 الی 25% بالاتر از املاک لوکس سنتی  را تجربه کرده اند.

اما سوالی که باید در مرحله اول به آن پاسخ داده شود این است که، خریداران املاک لوکس به دنبال چه امکاناتی هستند؟ مواردی که در ادامه این خبر به آنها اشاره می شود تنها برخی از موارد مرتبط به سلامت جسمی و روانی است که خریداران در سطوح بالاتر آنها را در صدر اولویت های خود قرار می دهند.

اعضای موسسه خوشنام و پرنفوذ The Institute for Luxury Home Marketing در دنیای املاک و مستغلات لوکس، اطلاعاتی در خصوص  به روزترین تحولات و سبک ها ارائه کرده اند.

 

1-اتاق مدیتیشن و مراقبه

 

 

تنش و آسیب هایی روانی از جدی ترین آسیب هایی است که پیشرفت تکنولوژی برای انسان عصر حاضر در پی داشته است. بنابراین نیاز به مراقبه و فضایی برای آرامش درونی در مرکز توجه قرار گرفت. تکنولوژی به عنوان عامل اصلی این آسیب ، راه کار جذابی هم برای درمان در اختیار انسان ها قرار می دهد. واقعیت مجازی محصول پیشرفت دانش بشری است که صاحبان مکان برای بهبود تمرین های مراقبه می توانند از آن استفاده کنند.

 

پست مرتبط: برج امریت، زندگی آگاهانه با فلسفه شرقی

 

 

2- اتاق سونا و ماساژ

 

 

اختصاص مکان­ی برای رفع خستگی و تمدد اعصاب نیز اولویت ویژه ای برخوردار است. اتاق­های سونایی که همه سموم کار روزانه را از بدن خارج کند و اتاق­های ماساژ خصوصی جایی که ماساژورها همیشه در دسترس هستند تا بتوانند هر زمان که اراده کردید حاضر باشند ایستگاه­های آبگرم داخلی برای بخور پوست صورت و بوتاکس یا حتی رنگ موی شما انجام شود، دیگر نیازی نیست که برای همه کارهایتان از خانه خارج شوید.

 

3- فضایی برای کشت غذاهای ارگانیک در خانه

 

 

دسترسی دائم و همیشگی به مواد غذایی سالم از نیازهای این روزهای کسانی است که سلامتی از اولویت های زندگی آنهاست. برای رفع این نیاز، راهکارهای از جمله رستوران های پنج ستاره که غذا را درب منزل تحویل می دهند ، متخصصان تغذیه در منزل، باغچه هایی در سقف خانه برای کاشت سبزیجات وجود دارد. اما توصیه کارشناسان، پرورش گیاهان و سبزیجات در منزل است.

 

پست مرتبط: به روزترین امکانات رفاهی املاک لوکس در سال 2020

 

 

4- باشگاه­های یوگا و پیلاتس

 

 

زندگی سالم نیازمند ذهن سالم و جسمی سالم است نکته مهم و حیاتی که هندوها به عنوان خالق ورزش یوگا قبل از ژوزف پیلاتس آلمانی به آن رسیدند. پیلاتس که نام اولیه آن علم کنترل بدن بود بعد از مرگ بنیان گذار آن و به احترام وی، نام آن به پیلاتس تغییر کرد.  علاقه مندان به ورزش یوگا و پیلاتس اغلب درصدد این هستند که باشگاهی خانگی در محیط سکونت خود داشته باشند تا در جلسات خصوصی با مربی خود از تک تک لحظات لذت ببرند. در طراحی آپارتمان ها و آسمان خراش ها اغلب این مکان به صورت باشگاهی خصوصی در پشت بام یا فضایی دنج در محیط آزاد در نظر گرفته می شود.

 

5-آرامش در باغچه

 

 

طبیعت و فضای سبز همیشه بهترین پناهگاه ها برای دور شدن از مشغله های روزمره و رسیدن به صلح و آرامش هستند. چه سفر به زیباترین مناطق طبیعی دنیا باشد چه رفتن به پشت بام خانه ای در میان شهری مملو از بتن، ما همیشه دوست داریم در میان شاخ و برگ درختان نفس بکشیم. برخی از توسعه دهندگان املاک لوکس حتی به فراتر از پشت بام یا تراس فکر می کنند وبه دنبال ایجاد پارک های کاملا خصوصی در ساختمان ها هستند.

 

6- سرما درمانی و اکسیژن تراپی

 

 

سرما درمانی یا Cryotherapy و اکسیژن تراپی از جدیدترین محصولات دنیای تکنولوژیِ در راستای زندگی سالم و سلامت است. بسیاری از علاقه مندان در سراسر جهان به دنبال انتقال این سیستم ها به درون خانه های خود هستند، تا از این طریق سلامتی و طول عمر خود را افزایش دهند. این سیستم­ها خصوصاً مورد توجه ورزشکاران، دونده­ها، و علاقمندان به بدنسازی هستند تا به بهبود جریان خون و افزایش میزان انرژی به آنها کمک کند. گفته می شود بسیاری از ورزشکاران معروف جهان سالهاست از سرمادرمانی استفاده می کنند از جمله کریستیانو رونالدو که از سال 2013 یک محفظه سرمادرمانی برای خانه خود خریداری کرده است. در هوای آلوده این روزهای جهان شدیداً نیاز به تامین هوایی تازه و با کیفیت احساس می شود. شاید دیگر وقتش رسیده که به فکر خرید یک دستگاه اکسیژن درمانی یا  Oxygen therapy  در خانه های خود باشید.

 

اطلاع از اینکه مشتریان در بازار داخلی به دنبال چه چیزی هستند، از محصولات سلامتی و تندرستی تا آخرین سبک طراحی داخلی، در بازار امروز که عمدتاً تحت کنترل خریداران است، از اهمیت حیاتی برخوردار است. ارزش واقعی یک ملک با اهدافی که شما برای آن برنامه ریزی کرده اید سنجیده می شود. ابتدا اهدافتان را تعیین کنید گام بعدی شما اصلاح و تغییر و یا بازسازی و نوسازی خواهد بود.