لذت شیرجه زدن در استخرهایی با دیزاین لوکس
طراحی داخلی

لذت شیرجه زدن در استخرهایی با دیزاین لوکس

استخرهای بینهایت هرگز از مد خارج نمی شوند، اما مالکان آگاه خانه های امروزی، به دنبال طراحی استخرهای خود به روش های جالب دیگری هستند.

همه ما عاشق استخرهای رویایی در هنگام تعطیلات هستیم و آرزو می کنیم بتوانیم آن را در خانه هایمان خلق کنیم. از آنجا که مالکان به دنبال خلوتگاه هایی به سبک اسپا هستند ، بسیاری از آنها با کمک معماران و دیزاینرهای حرفه ای ، استخرهایی ویژه برای خود طراحی می کنند. در اینجا شش سوال برای الهام بخشیدن به شما طراحی شده است.

 

1)در سبک زندگی خود چه چیزهایی را ترجیح می دهید؟

استخر شما باید به نحوی طراحی شود که متناسب با لایف استایل شما باشد. بنابر این را از خودتان بپرسید که در دیزاین مجدد استخر به دنبال چه هستید؟ آیا این باعث  می شود که تمرین روزانه صبحگاهی جذاب تری داشته باشید؟ یا می خواهید یک فضای بازی ایجاد کنید که در آنجا با فرزندانتان به بازی و تفریح بپردازید ؟ یا حتی ساده تر، می خواهید محلی برای دورهمی های تابستانی تان باشد.

 

در این خانه در جنوب غربی مایورکا ، شرکت معماری Joan Miquel Seguí آن را خلق کرده است یک جعبه شیشه ای را مابین فضای نشیمن و ناهارخوری ایجاد کرده است که  استخر شنا به وضوح قابل مشاهده است.

 

Joan Miquel Seguí ، صاحب شرکت معروف معماری مستقر در مایورکا ، توضیح می دهد: " ما اغلب با خانواده هایی کار می کنیم که می خواهند استخر از آشپزخانه قابل رویت باشد، تا آنها بتوانند با چشم کودکانشان را رصد کنند، این در حالیست که افراد دیگر از سرگرمی لذت بیشتری می برند و فضایی را ترجیح می دهند برای باربیکیو کردن و  آفتاب گرفتن. تک تک اینها مواردی است که باید در نظر گرفته شود."

 

2)با کلر یا طبیعی؟ کدامیک را ترجیح می دهید؟

 

سیستم تصفیه آب فاکتور مهم دیگری است که شما باید  در آغاز پروژه در نظر بگیرید. آب نمک و استخرهای کلردار هر کدام از سیستم های تصفیه متفاوتی استفاده می کنند، بنابراین شما باید قبل از شروع کار تصمیمتان را در این مورد بگیرید. Biotop در اتریش به مدت سی سال، طرح استخرهای طبیعی را با با دو منطقه مجزا یکی برای شنا و دیگری منطقه پوشیده از گیاهان به عنوان فیلتر کننده طبیعی خلق کرده است. Peter Petrich مدیر فنی Biotop می گوید: مزیت بزرگ این است که استفاده از کلر را حذف می کنید.” “  این طراحی نیازی به سرپوشیده کردن ندارند و در تمام طول سال می توانید از آن بهره ببرید."

 

اگر به دنبال حذف مواد شیمیایی و دیزاین به سبک یک دریاچه کوچک هستید ، شرکت اتریشی Biotop، دیزاین های کلاسیکی به نام استخرهای زندگی ارائه می دهد، که برای تمیز نگه داشتن آب از یک سیستم فیلتراسیون دوتایی استفاده می کند.

 

3)به دنبال چه ویژگی در استخرتان هستید؟

 امروزه اتوماسیون یک ویژگی مهم در طراحی استخر است. Mikhail Chin معمار ارشد OBMI می گوید: " استخرهای هوشمند فقط پوشش استخر، دما و سیستم های تصفیه را فعال نمی کنند ، بلکه می توانند شامل تغییر رنگ، تغییر موسیقی و حتی فواره و آبشار شوند."

 

معماران OBMI که برای برخی از هتل های تاپ دنیا و همچنین پروژه های مسکونی استخر طراحی کرده اند می گویند: راحتی یکی از مهمترین عوامل در طراحی استخر است.

 

 

"امکانات ما انتها ندارد! " در طراحی های ما یک فضای کم عمق حدود ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر در استخر، برای آفتاب گرفتن و استراحت در نظر گرفتیم." در روند طراحی ما، کابین های شناور در استخرها نیز پر طرفدار هستند که غالبا در امتداد لبه استخر قرار گرفته اند، و بر روی سطح شناورند."

برخی از خانواده هایی که کودک دارند نیز به دنبال المان های سرگرم کننده ای مثل آبشار یا یک فضا برای قایم شدن هستنند، در حالیکه بزرگتر ها ممکن است ایده یک وان داغ که در استخر اصلی جریان داشته باشد را دوست داشته باشند. چیز دیگری که از ابتدا باید مورد توجه قرار گیرد عمق استخر است. استخرهای سنتی با عمق کم به زیاد در انتها با عمق یکسان در اطراف حدود ۱.۴ مترجایگزین می شود که به افراد امکان این را می دهد که هم راحت شنا کنند و اگر ترجیح می دهند قدم بزنند و صحبت کنند.

 

۴)دیزاین: چقدر و چه سبکی؟

 

شرکت انگلیسی Craig Bragdy Design ، طرح های سرامیکی را برای استخرها ایجاد می کند. قبلا یک اثر شنی برای استخرهایی که ورودی به ساحل دارند با دیزاین های رنگی آرت دکو خلق کرده است، و حتی یک اثر هنری Gustav Klimt را در کف یک استخر از نو کشیده است.

 

آثار سرامیکی Craig Bragdy Design سرشار از رنگ و بافت هستند و کاملا سفارشی هستند.

 

 

طبق گزارشی از چین تعداد مشتریانی که  خواسته اند به جای رنگ آبی متداول از رنگی های استخری تیره تر استفاده کنند تا جلوه ی دراماتیک تر و مدرن تر خلق کنند افزایش پیدا کرده است. با این حال مدیر طراحی شرکت Craig Bragdy Design ، Shon Powell در هنگام انتخاب رنگ ها و طرح های غیر معمول توصیه هایی دارد."  در انتخاب رنگ دقت کنید. تنالیته قهوه ای می تواند گل آلود به نظر برسد و قرمز می تواند غیر جذاب باشد."

 

5)آیا می خواهید فراتر از بی نهایت بروید؟

 

برای بسیاری ، استخر بی نهایت آخر استایل و کمال است، اما اخیرا این ویژگی با زیبایی دیگری همراه شده است. Brian Pinkett از شرکای گروه طراحی Landry مستقر در لوس آنجلس ، می گوید: در برخی از پروژه های جدیدمان ، ما به استخرهای بینهایت ویژگی اغوا کننده ای اضافه کردیم، دیواره لبه بینهایت را کاملا از شیشه ساخته ایم تا بتوانید منظره را از طریق آب مشاهده کنید.

 

 

گروه طراحی Landry که جایزه طراحی را برده است  اقامتگاه های لوکس سفارشی در سبک های مختلف خلق می کند. استخرهای دراماتیک اما کاربردی بخشی از خدمات طراحی آنهاست. به گفته معمار Seguí، استخرهای لبه صفر نیز گزینه محبوبی هستند. یک پل چوبی کوچک هم در حالیکه آب زیر آن جاریست و هنگامی که پرتو خورشید به آن می تابد می تواند احساسی از یک ورق شیشه ای را بدهد که خورشید آن را نوازش می کند و بسیار آرام و باوقار به نظر برسد.

 

6) آیا تمام جوانب پس از اتمام کار را در نظر گرفته اید؟

 

در نظر داشته باشید که معمار شما باید با در نظر گرفتن خواسته های شما طرحی خلق کند تا استخر جدید شما چشم نوازترین حالت را در فضای باز، درون خانه یا باغتان داشته باشد. همچنین یک معمار حرفه ای باید بتواند از سایر المان های مورد نیاز ، ازاستخر تا آراستن را به شما پیشنهاد دهد و کاملااطمینان پیدا کند که آن طرح مناسب فضای شماست.