جسارت دورنبراخت برای فتح آینده
لوکس ترین

جسارت دورنبراخت برای فتح آینده

الهام از فرهنگ این امکان را به درنبراخت می دهد تا در خط مقدم نوآوری و فناوری در حمام و آشپزخانه پیشرفت کند.

 

با افزایش جمعیت جهان دغدغه ها شکل های مختلفی به خود می گیرند که ما هر روزه شاهد اخباری و راهکارهایی برای آن ها هستیم. یکی از این دغدغه ها که اتفاقا طیف وسیعی از اقدامات را شامل می شود سلامتی است. مراقبت های بهداشتی، سلامتی و موضوعات دیگر که جریان های متفاوتی در سطح جهانی سعی می کنند با پاسخی هوشمندانه و ارائه محصولات و فناور های تخصصی پاسخگوی آن باشند.

 

 

اگر بگوییم که امروزه برند Dornbracht نماد دانش و الهام فرهنگی در مورد عنصر آب است، بیراه نگفته ایم. تولید کننده ای فعال در سطح جهانی که دارای تولیداتی در زمینه  شیرآلات، اتصالات و لوازم جانبی با حداکثر اطمینان و کیفیت برای حمام و آشپزخانه است و به عنوان تولید کننده ای پیشرو در بازار جهانی حرف های زیادی برای گفتن دارد. اگر نگاهی به پروژه هایی مسکونی دغدغه مند در سطح جهانی بیاندازید به راحتی می توانید نام این برند را در میان آنها بیابید.

 

نام برند: Dornbracht

موسس: Aloys F.Dornbracht

صاحب فعلی: Andreas and Matthias Dornbracht

دفتر مرکزی: Iserlohn

سال تاسیس: ۱۹۵۰ 

نوع شرکت: خصوصی- خانوادگی

وبسایت: www.dornbracht.com

 

شاید فکر کنید که باید در آغاز با داستانی هیجان انگیز روبه رو شوید، اما   Dornbracht تنها یک شرکت خانوادگی بود که در سال 1950 با روحیه کار آفرینی تأسیس شد. یک آغاز معمولی که تا 50 سال بعد از آن نیز فروش آن فقط در بازار داخلی آلمان بود. چیزی که مهم است تصمیم برای تغییری مهم بود. نه اینکه  محصولات آن چیزی از رقیبان کم داشت بلکه به اعتراف خودشان جسارت، گمشده ای بود که طی مدت کوتاهی این شرکت را در همه جهان مطرح کرد.

Dornbracht یکی از شرکت های خانوادگی و موفق است که طی سه نسل از ابتدای دهه ۹۰ که توسط  Aloys F.Dornbracht(  1893–1987 )  توانسته پر قدرت به حیات خود ادامه دهد. شرکتی که هم اکنون توسط دو برادر Andreas و Matthias Dornbracht و به طور خصوصی اداره می شود، Andreas Dornbracht مسئول بازار یابی و Matthias Dornbracht مسئول خرید و لجستیک می باشد. به گفته پدرشان هلوت:" شما همیشه یک Dornbracht را پیدا می کنید که با او صحبت کنید."

 

 

 

این کمپانی تولیدات خود را از شیرآلات و آکسسسوری های آشپزخانه و حمام را آغاز کرد. در سال 1969 اولین شیر آلات لوکس این شرکت تولید شد  و اکنون بیش از 70 سال از تاسیس آن می گذرد. اما غریزه و اشتیاق این شرکت برای تحولات اجتماعی و فرهنگی به آن امکان پیش بینی نیازها و خواسته های مردم را می دهد.

 

 

 

 

در طول 50 سال اول شروع فعالیت،  محصولات فقط در بازار آلمان عرضه می شد. هرچند زمان زیادی طول کشید اما در نهایت آشکار شد که محصولات Dornbracht نیز می توانند با موفقیت در خارج از کشور به بازار های خارجی عرضه شوند. بنابراین این کمپانی با انتخابی سخت روبه رو شده بود. یا نگاهی جدی تر به بازارهای جهانی نگاه می کرد و یا مانند سالهای گذشته فقط سعی می کرد فقط در بازار آلمان سرمایه گذاری کند.اما در نهایت تصمیم مهم گرفته شد. کنار گذاشتن ترس ها و جسارت روبرو شدن با بازارهای جهانی. نتیجه ای که خیلی زود تاثیرگذاری آن آشکار شد و با ورود تجارت خارجی ، دفاتر فروش جدید در بازارهایی خاص که پتانسیل رشد دارند تأسیس شد. و امروزه 14 شعبه و آژانسهای تجاری متعدد، ستون های اصلی و مهم برای شرکت هستند.

 

 

استراتژی

 

از سال 2013 تحت تاثیر شعار "فرهنگ زندگی" تفکر و بازیگری  Dornbracht  تحت شعاع قرار گرفت و در راستای ارائه بهترین شیوه زندگی، یک روند تکاملی در حمام و آشپزخانه در پیش گرفته شد. در حقیقت خودشان هم می دانستند که این برای آنها گامی فراتر از یک شعار یا یک بازریابی برای مشتریان است بنابراین نیازمندی خود را به تحقیقات گسترده حس کردند در نتیجه آنها که یک برنامه ای را در قالب مفهوم "LifeSpa" تهیه کردند که در آن تمرکز اصلی بر ارائه یک زندگی سالم است.

 

 

 

آندریاس دورنبرشت  در مورد مفهوم LifeSpa  معتقد است که از نظر بهداشتی و از زیبایی شناسی حمام به عنوان محیطی مرطوب بخشی از فضای زندگی ماست که مجهز به وسایل و مواد با کیفیت های مختلف و اشیاء کاربردی جدید مانند میکسرهای دیواری و دوش ها خواهد بود. حال اگر بخواهیم حمام را به یک فضای بهداشتی تبدیل کنیم که ضمن حفظ و رعایت نکات مربوط به سلامتی اقدامات پیشگیرانه نیز باید در نظر بگیریم.

 

 

کارمندان: ما می دانیم که پرسنل ما برای موفقیت و زنده بودن آینده شرکت چقدر اهمیت دارند.

موفقیت نه فقط روی ایده ها، کیفیت بالا  و طراحی ها بلکه در افرادی است که محصولات را تولید و توسعه می دهند. کارمندان با تخصص و توانایی های خود به یک مزیت و از عوامل اصلی یک شرکت در عرصه رقابتی هستند. به همین دلیل با تهیه سمینارهای خارجی و داخلی و ارائه آموزشهای شغلی از اینکه این افراد توانایی و صلاحیت لازم را برای پیشرفت خود و کمپانی خواهند داشت، مطمئن خواهند بود. هم اکنون  1000 کارمند آموزش دیده در کارگاه ها مشغول فعالیت هستند که توانایی، صلاحیت و تخصص آنها پایه و اساس شرکت  است.

 

 

صاحبان این کمپانی می گویند:

"ما به دنبال زنان و مردانی هستیم که بتوانند با شرکت و فلسفه ما ارتباط برقرار کنند و کسانی که بتوانند به طور جدی به توسعه در Dornbracht کمک کنند. در نتیجه سعی میکنیم با ایجاد فضای کاری مثبت اجازه دهیم تا کارمندان بتوانند با اعتماد به نفس فعالیت کنند، به یکدیگر احترام بگذارند و فضایی سالم برای کار و نوآوری ایجاد کنند."

 

 

طراحی

وقتی بحث لوکس بودن یک حمام مهم است فرقی نمی کند کوچک  یا بزرگ باشد. حتی در ترند های جهانی هم ما شاهد هستیم که گاهی صنعت لوکس به سمت ساختن خانه های کوچک حرکت می کند مثلا در هنگ کنگ که آپارتمان های لوکس 35 متری ساخه شده اند، نه به این دلیل که نقشه و طرح گران هستند یا شما با مناظر فوق العاده ای روبه رو خواهید شد بلکه شما زمین کافی برای اینکه خانه هایی با مساحت بیشتر داشته باشید را ندارید. در هر حال خانه هایی که فقط یک نفر در آن زندگی می کند بالطبع مساحت کمتری را می طلبد و این  مسئله ای است که در حال افزایش است. و دقیقا باید به این موضوع توجه شود که برای این بخش از جامعه که اتفاقا در حال افزایش هستند ، نیازمند به برنامه ریزی و ارائه ایده های الهام بخش هستیم. مسئله این نیست که باید چه طرح هایی ارائه شود بلکه باید به این فکر کنیم که چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

 

 

اقدامات و برنامه های این شرکت فرایندی مانند فرایند تولید محصولات را طی می کند. با فکر، بهترین طراحی ارائه می شود، صیقل میخورد و همیشه روندی روبه جلو را طی خواهد کرد چرا که Dornbracht  معتقد است شما قرار نیست با مفاهیمی و تعاریفی تکراری مانند هر آنچه که تاکنون دیده و تجربه کرده اید رو برو شوید. به همین دلیل از چند سال اخیر و با ورود Michael Neumayr طراحی ها شکل  دیگری به خود گرفت. انگار که تعریفی جدید شکل گرفته باشد اگر بخواهیم بگوییم چیزی شبیه به رویاپردازی در محصولات و ارائه آنها اتفاق افتاده است حقیقا اغراق نکرده ایم.

 

 

محصولات

 

طراحی دوش ها به گونه ای است که فقط برای دوش گرفتن نیست بلکه توسط   WaterFan و WaterCurve ما شاهد ماساژهای هدفمند در ناحیه گردن ، مهره های قفسه سینه و یا مهره های کمر هستیم که می توان ارتفاع آنها را تنظیم کرد. برای درک بهتر انچه با طراحی رخ داده بهتر باشد نگاهی به چند مجموعه خواهیم داشت.

 

 

 مجموعه Sky Sensory که دوش گرفتن را به تجربه ای منحصر به فرد تبدیل می کند به طوری که همه حواس شما درگیر خواد شد، شکل های مختلف بارش باران همراه با مه و عطرهای دل انگیز، موسیقی و نور مانند رقص باران در طبیعت که با یک فشار آرام سناریو آغاز می شود. کنترل دمای محیط ، بارش آب با نوری ملایم و رایحه ای از چوب تازه که در فضا می پیچد.

 

 

Dornbracht در مجموعه سه گانه Aquapressure دوش – را مانند طب سوزنی معرفی می کند که می تواند گرفتگی عضلات را برطرف کند و به افزایش جریان خون کمک کرده و باعث تحرک شود.

 

 

دوش افقی (Horizontal Shower)  که بی شک طرفداران زیادی خواهد داشت. جلوه ای زیبا و آرامش بخش دارند.