هفت خانه با شومینه های دیدنی و جذاب
گالری املاک خاص

هفت خانه با شومینه های دیدنی و جذاب

از قلعه های باستانی و کاخ های سلطنتی تا خانه های بسیار باشکوهی ، شومینه عنصر گرمابخشی جزء لاینفک هر عمارت و خانه لوکس است.

زمانی آتشی که در درون غارها روشن می شد از امکانات لوکس در قدیمی ترین محل سکونت بشر بود، آشی که روشن می شد نور و گرما می بخشید، شکارچیان را دور می کرد و  امکان پخت غذا را فراهم می کرد اما وقتی شکل خانه ها عوض شد و انسان ها به جای سکنی گزیدن در غارها، به ساخت خانه هایی با تیر و ستون سقف روی آوردند داستان شکل دیگری به خود گرفت. تاریخ می گوید شومینه در آمریکای قدیم به عنوان قطب خانه یک ضرورت بود. گرمایی که باعث گرمی خانه می شد، اتش لازم برای پخت و پز را فراهم می کرد اما در دهه 1600 و اوایل 1700 نقش خود به عنوان هسته خانه که در خدمت اعضای خانه بود را از دست داد و کم کم هویتی بر اساس فرهنگ ها و ملیت های مختلف پیدا کرد.

با آمدن تکنولوژی سازگار با محیط زیست و پیشرو ، شومینه های امروزی حاصل ادغام هنر و نوآوری هستند. یک شومینه به هر سبکی که باشد ، خواه یک شاهکار گوتیک با حکاکی سنگی و خواه یک نمونه برجسته مدرن و دارای شعله های تمیز و زیست محیطی با سوخت های بیولوژیکی، می تواند راحتی و عظمت خاصی را به هر خانه ببخشد.

 در اینجا هفت خانه با شومینه هایی برای گرم کردن بدن و روح را ، با هم بررسی می کنیم.

 

املاک سوارکاری Discovery Manor  در منطقه Tri-State نیویورک

 

Discovery Manor یک مجموعه خانوادگی تفریحی و سوارکاری در کلاس جهانی در منطقه Tri-State نیویورک است. این خانه مسکونی به مساحت 2300مترمربع به منظور ایجاد فضایی برای زندگی و تفریح طراحی شده است. سالن پذیرایی شامل یک اتاق بزرگ با شکوه با یک شومینه سنگی و یک اتاق غذاخوری 24 نفره با یک شومینه مرمر است.

 

مزرعه اسب Discovery Manor با مساحت 650 هزار مترمربعی در نیویورک است و در آن مرکز سوار کاری حرفه ای و مزرعه بزرگ که شهرتی جهانی دارد قرار گرفته است. خانه اصلی که از سبک کلاسیک الهام گرفته حدود 2300 مترمربع مساحت دارد. خانه ای گرم و دوست داشتنی  که هرکسی را در بدو ورود جدب خود می کند. خانه ای با فضاهای برجسته مثل آشپزخانه ویژه، لانژ و بار هشت نفره و گلخانه ای شیشه ای.  هنر و صنایع دستی به کار رفته در این خانه در هر گوشه و کناری به چشم میخورد. اتاق ناهارخوری و بزرگ این عمارت که محل ملاقات و دورهمی های رسمی است با سقفی طاق مانند و  بلند که در آن میز ناهارخوری 24 نفره که دو لوستر از سقف آن آویزان است شایسته شومینه ای زیبا سنگ مرمر است. از امکانات رفاهی این ملک یک انبار شراب با 3500 بطری و اتاق مزه ، سالن سینما ، مرکز تناسب اندام ، استخر و آبگرم بزرگ ، آشپزخانه تابستانی ، خانه استخر ، باغ های تشریفاتی و دو دریاچه با امکانات اختصاصی اشاره کرد.

 

املاک Country  در Dover ماساچوست

 

این عمارت در داور ماساچوست ، با جزئیات معماری تزئین شده بسیاری به سبک استعماری طراحی شده است. چهار شومینه چوبی کار شده در آن باعث ایجاد گرما و تجربه جذابیت های دنیای قدیم با فضای زندگی می شود.

 

در ماسوچوست ایالت متحده و در شهرک تاریخی  Dover اقامتگاهی خصوصی به سبک colonial یا استعماری ساخته شده است. میهمانان این عمارت از لابی زیبا و مجلل آن به سمت اتاق های پذیرایی که در سمت جنوب شرقی آن قرار گرفته هدایت می شوند. اتاق هایی که نور را به میهمانان سخاوتمندانه هدیه می کنند. جزئیات طراحی و کارهای تزئینی در این عمارت حیرت انگیز است. نشیمنی باشکوه که در دو طبقه ساخته شده با آشپزخانه ای اختصاصی کاملا مجهز به نظر می رسد. 4 شومینه در این خانه قرار گرفته که اصلی ترین آن برای کتابخانه ای است که به سبک کلاسیک طراحی شده است. در طبقه بالا یک سوئیت مستر بزرگ ، سه اتاق خواب ، یک گالری فوق العاده مشرف به نشیمن و یک اتاق مجلل دو خوابه که در آن آسانسوری قرار گرفته وجود دارد. در این ملک با مساحت 1200 مترمربع  همچنین یک استخر تفریحی به همراه خانه و فضایی شبیه به غار دارد. از مکان های مرتفع این املاک ، باغ ها ، بیشه ها ، چمن های غلتان و حوضچه های پروار را می توان دید.

 

املاک وایت هال در دره نپا کالیفرنیا

 

این تاکستان خصوصی دره نپا نمونه ای خیره کننده از طراحی معاصر است. اقامتگاه اصلی چهار اتاق خوابه شاهکاری مدرن است. اتاق نشیمن اصلی دارای یک شومینه مرتفع است ، در حالی که مستر سوئیت دارای یک شومینه شفاف است که منظره باغ از میان آن نمایان است.

 

در قلب تاکستان معروف Rutherford Bench تاکستان خصوصی Whitehall یک قطعه بسیار خصوصی است که در 57 هزار  از 81 هزاار مترمربع آن انگور Cabernet Sauvignon کاشته شده است. ملکی با  هفت اتاق خواب (با فضای داخلی به مساحت 900 متر مربع) نمونه ای خیره کننده از طراحی معاصر ، توسط معمار Bay Area، لوئیس باتلر است. اقامتگاه اصلی چهار اتاق خوابه شاهکار مدرن تاکستان است. دیوارهای شیشه ای کشویی ، فضای داخلی خانه را با منظره آفتاب طلایی کالیفرنیا تزئین می کنند ، در حالی که نماهای سنگی زیبا با چشم انداز محلی هماهنگ هستند. یک سرداب شراب معلق منظره تاکستان های این ملک را شکل
می دهد. این ملک شامل چندین شومینه است: اتاق نشیمن یک شومینه مرتفع و مستر سوئیت دارای یک شومینه شفاف است که منظره باغ از میان آن نمایان است. تراسهای باز و سرپوشیده ، فضای داخل و خارج را به هم وصل می کند ، در حالی که یک آشپزخانه روباز و یک تراس مخصوص ناهار خوری ، شما را به تفریح در هوای آزاد دعوت می کنند. یک پاویلیون غرق آفتاب ، استخری بینهایت بزرگ و حیاط های وسیع ، مکانهای دیدنی از کوههای مایاکاما را عرضه می کنند .

 

Shining Hand Ranch در اشلند ، اورگان

 

Shining Hand Ranch برای بازتاب زیبایی چشم انداز اطراف آن ساخته شده است. در میان جزئیات منحصر به فرد ، یک شومینه هیزمی با یک موزائیک شیشه ای از دو اژدهای در هم تنیده شده به شکل قلب دیده می شود. در سمت راست شومینه یک درب مینیاتوری برای یک کمد چوبی وجود دارد که از خارج می توان به آن دسترسی داشت.

 

اقامتگاه خصوصی Shining Hand Ranch  که در کوهپایه کوهستان سیسیگیو و دامنه کوهستان کاسکید قرار گرفته نمونه شگفت انگیز از بنایی را مشاهده می کنیم که ضمن احترام به طبیعت با آن همسو شده. این بنا که در سال 2016 از سنگ و چوب ساخته شده و یادآور خانه معروف آبشار اثر معمار معروف فرانک لوید رایت است که به سبک ارگانیک ساخته شد. کفها توسط انرژی زمین گرمایی گرم می شوند و استخر خیلی بزرگ آن که در یک ساختمان شیشه ای قرار دارد ، با انرژی خورشیدی گرم می شود.  درهای قوسی، مجسمه های زیبای مسی و چوب ماهون برزیلی همگی از هنر دست هنرمند محلی راسل بیبی است.با عبور از کف گرانیتی که در آستانه ورودی قرار دارد و با کاشی های آبی سقف که نشانه ای از  آبی آسمان است به آدمی حس عبور از رودخانه را تلقین می کند. اما اتاق ناهارخوری با  درختان حفظ شده مانزانیتا فراتر از تصور ظاهر شده است. اتاق نشیمن این خانه با پنجره ای بلند و قوسی شکل و دو قاب شیشه ای که شومینه هیزمی آن را قاب گرفته اند و بر روی آن تصویری از دو اژدها شیشه ای دیده می شود، حیرت انگیز است. این شومینه منظره دیدنی از دره و کوه ها را قاب می کند.

 

شهرک خانه Circa-1816 در چارلستون ، کارولینای جنوبی

 

این خانه تاریخی در دهکده هارلستون در مرکز شهر چارلستون دارای هشت شومینه گازی است که چندین مورد از آنها به طرز چشمگیر و پیچیده ای اتاق های پذیرایی و اتاق خواب های بزرگ را تزیین می کنند.

 

خانه Thomas Bannister Seabrook در محله Harleston Village واقع در مرکز شهر چارلستون به سبک نئوکلاسیک و Queen Anne-style با عناصر ظریف و اتاقهای در مقیاس بزرگ طراحی شده است. این خانه شهری چهار طبقه با گذرهای سرپوشیده  قوسی رو به جنوب از دوره نئوکلاسیک ، و یک پایه با پنجره بالای در هلالی شکل ، در حدود سال 1816 ساخته شده است. این چنین به نظر می رسد که سرپنجره ها به سبک  Queen Anne-style، قرنیزهای لچکی و برج سه طبقه ، با سقف جذاب و منحنی ، در دهه 1880 اضافه شده اند. این ملک دارای هشت شومینه گازی است که چندین مورد از آنها به طرز چشمگیر و پیچیده ای اتاق های پذیرایی و اتاق خواب های بزرگ را تزیین می کنند. یک اتاق نقاشی بزرگ دارای یک دوربخاری حکاکی شده با سنگ مرمر و آینه کاری شده است. اتاق غذاخوری رسمی از طریق درهای کشویی جذابی به آشپزخانه باز می شود. در طبقات فوقانی مجموعه گسترده ای از مستر سوئیت ، سوئیت میهمانان ، دو اتاق خواب اضافی و دو حمام کامل قرار دارد. چارلستون تاریخی در فاصله چند دقیقه ای با شهر قرار دارد.

 

گالریا کاستا در اشیگاراشیمو ، ژاپن

 

معماری معاصر و سنت های قدیمی ژاپن یکجا در املاک اقیانوسی در شبه جزیره مانازورو قرار دارند. چشم اندازهای خلیج ساگامی نقطه اصلی اتاقهای پذیرایی است که بسیاری از آنها دارای شومینه با طراحی مخصوص هستند.

 

برای معرفی ششمین عمارت، به ژاپن سفر می کنیم. خلیج ساگامی در شبه جزیره Manazuru. اقامتگاهی مدرن و چند طبقه که الهام از اقیانوس را در تک تک اتاق ها و اجزای دکوراسیون می توان مشاهده کرد. نقطه اصلی طراحی در اتاق های پذیرایی است. فضایی که اهمیت زیادی دارد و به نوعی بازگو کننده طراحی خانه است. شومینه ای که در اتاق میهمانی طراحی شده چشم اندازهای خلیج ساگامی را زنده می کند. فضاهای روباز شامل یک استخر و حمام های آب گرم Rotenburo  در فضای باز با نمایی از اقیانوس است. یک مکان برای تفریح ​​و سرگرمی در هوای آزاد ایده آل است. این ملک دارای امکانات گسترده ای برای سرگرمی مالک و مهمانان است. بازیکنان تنیس قدردان زمین تنیس این املاک هستند و گلف بازان می توانند در زمین گلف شبیه سازی شده تمرین کنند. همچنین این املاک شامل یک سالن بدنسازی و مرکز سلامتی با مه و سونای سنگی ، جکوزی و اتاق درمان و یک سینمای خانگی با سیستم کارائوکه است .

 

ویلای معاصر در پراگ ، جمهوری چک

 

این خانه مدرن در پراگ با تمام کاری های هنری از جمله شومینه ایتالیایی تراورتن در اتاق نشیمن اصلی برجسته شده است.

 

ویلا هانسپولکا ، یک ویلای مدرن پنج طبقه در محله مجلل Dejvice ، با تقریباً 1500 متر مربع مساحت است. اتاق نشیمن اصلی شامل یک شومینه تراورتن ایتالیایی و آشپزخانه و ناهار خوری با دیوارهای شیشه ای است. شومینه ها تراس اصلی و بام را که شامل یک آشپزخانه و دو آسانسور است ، تزئین می کنند. بخش های خصوصی شامل یک اتاق خواب مستر ، چهار اتاق خواب مخصوص خانواده و مهمان و بخش مخصوص کارمندان است. از دیگر ویژگی های برجسته آن می توان به یک طبقه تفریحی با استخر سرپوشیده ، سونا ، سالن بدنسازی ، سینما و سرداب شراب اشاره کرد. این املاک شامل هفت جای پارک و باغ های آرام و پارک مانند هستند.