ادغام فناوری های نوین در خانه های هوشمند
ساختمان هوشمند

ادغام فناوری های نوین در خانه های هوشمند

صنعت املاک و مستغلات در سالهای گذشته تغییرات زیادی کرده است ، اما ظهور دستگاه های هوشمند IoT (اینترنت اشیاء)، VR ( واقعیت مجازی)، AI( هوش مصنوعی) و سایر فناوری ها سبب شده نه تنها موجب آسایش، بلکه امنیت و راحتی را نیز در خانه های لوکس فراهم کرده است.

با پیشرفت روز به روز فناوری شاهد حضور آن در بخش های مختلف هستیم. املاک و مستغلات هم از پیشرفت سریع IoT (اینترنت اشیاء)، VR ( واقعیت مجازی)، AI( هوش مصنوعی)  و سایر فناوری ها ، عقب نیفتاده است. اگرچه صنعت املاک و مستغلات در سالهای گذشته تغییرات زیادی کرده است ، اما ظهور دستگاه های هوشمند IoT ، صنعت مسکن را به مرحله دیگری سوق داده است. خانه های هوشمند نه تنها آسایش فوق العاده ، لوکس بودن ، امنیت و راحتی در سبک زندگی را فراهم کرده اند ، بلکه استاندارد کلی صنعت املاک و مستغلات و هر شخص دیگری که به دنبال به دست آوردن خانه ای مجلل و تحت کنترل هوشمند است را ، ارتقا داده است.

 

 

 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید  فناوری IoT چگونه کار می کند. اساس این فناوری اتصال هر دستگاه با دستگاه دیگر است ، دستگاه های قابل کنترل از راه دور از جمله سیستم های امنیتی ، روشنایی و یا کنترل دما، یک فرایند اتوماسیون خانگی ارزشمند برای ساکنان بوده است. هرچند تاکنون مقاله های ارزشمندی در زمینه های مختلف IoT ارائه شده است، اما این مقاله به طور خاص بر چگونگی پیشرفت تکنولوژی و ادغام فناوری خانه هوشمند در تجارت املاک و مستغلات متمرکز شده است.

 

 

آیا تاکنون فکر کرده اید که خانه های هوشمند با فراهم آوردن راحتی و اتوماسیون خانگی از طریق IoT ، زندگی را متفاوت و آسان تر کرده اند؟ خوب ، بدون شک این اتفاق مهمی است که منجر به ایجاد تحولی مثبت در زندگی افراد می شود. در نتیجه تعداد افرادی که می خواهند از آن استفاده کنند رو به افزایش خواهد بود، اما این تازه شروع ماجراست. رقابت بین ارائه دهندگان این فناوری که بر روی اتوماسیون خانه های هوشمند سرمایه گذاری کرده اند  برای به دست آوردن قدرت رقابت، در بازار آغاز می شود. که آن هم  به دلیل واکنش های مثبتی است که از بازار دریافت می کنند و بی شک این مسئله به موضوعی مهم در بازار املاک تبدیل خواهد کرد. در حال حاضر در رابطه با اتوماسیون خانه های هوشمند، راهکارهایی در بازار وجود دارد که در این پست به برخی از متداول ترین آنها نگاهی می اندازیم.

 

سیستم کنترل دما

 

 

 

 

با توجه به تغییرات آب و هوایی و تغییرات شدید دما در کشور ، مجهز بودن به سیستمی که نه تنها به طور مرتب دما را رصد می کند بلکه آن را تنظیم می کند تا مردم مجبور نشوند با عواقب شدید تغییرات آب و هوایی روبرو شوند حائز اهمیت است. با توجه به افزایش تعداد علاقه مندان به داشتن این فناوری های بسیار مؤثر در خانه ها، استفاده از سیستم های کنترل آب و هوا و کنترل دما در بین مشتریان املاک و مستغلات بسیار مورد توجه قرار گرفته است.. این دستگاه ها نه تنها به شما کمک می کنند درجه حرارت کاملاً مناسبی در خانه خود داشته باشید ، بلکه این فناوری از نظر انرژی نیز کارایی دارد به طوری که کاربران دیگر مجبور نیستند با مشکلات مصرف مازاد انرژی روبرو شوند.

برخی از دستگاه هایی که برای سازگاری با محیط خانه شما در حال هماهنگ شدن هستند به شرح زیر است:

• تصفیه هوا

• نورپردازی

• کنترل ترموستات

• سیستم های مانیتورینگ گلخانه

• سنسورهای کنترل رطوبت

 

راه حل های امنیتی هوشمند

 

 

 

امنیت از عناصر اساسی است که هر فردی هنگام خرید خانه به آن توجه می کند. کسانی که در بخش املاک و مستغلات لوکس فعالیت می کنند  می گویند که امنیت همان چیزی است که هر مشتری هنگام خرید یا اجاره خانه جدید در وهله اول به آن نگاه می کند. راهکار امنیتی خانه های هوشمند بطوری طراحی شده که برنامه ایمنی و امنیتی مؤثر را در برابر هرگونه تهدید فراهم کند.

راه حل های امنیتی هوشمند اعم از سنسورها ، دوربین های مدار بسته ، ردیاب های حرکتی ، آلارم ، نرم افزار تشخیص صدا و چهره از جمله فن آوری های متداول و مورد نیاز در بین خریداران ملک است. فقط کافی است که محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و از بابت هماهنگ شدن آن با تم و دکوراسیون منزل خود نگران نباشید. ظاهر بیرونی محصولات با رنگ دیوار ، فرش و در کل زیبایی خانه تان می تواند هماهنگ شود.

اگر کمی در رابطه با سیستم های امنیتی تحقیق کرده باشید مطمئناً  باید اطلاعات و نمونه های بسیار با کیفیت و مفیدی رسیده باشید که اطلاعات بسیار مفیدی در مورد سیستم های امنیتی در اختیار شما قرار می دهند که به دانش شما در مورد دلایل اهمیت امنیت می افزاید و اطلاعاتی از اینکه فناوری چگونه نقش اساسی در افزایش اتوماسیون امنیتی خانگی ایفا میکند در اختیارتان قرار می دهند.

 

سرگرمی خانگی هوشمند

 

 

 

از آنجایی که نسل جواب زمان بیشتری را صرف تکنولوژی و استفاده از آن می کند در نتیجه خانه هایی که نیاز فرزندان بع سرگرمی را تأمین کند از اولویت های بزگترها در هنگام خرید یک ملک است. اما نکته مهم تر، امکان ادغام دستگاه های هوشمند است که مورد سنجش خریداران قرار خواهد گرفت.

 

 

 

هنگامی که ارتباط بین اشیا امکان پذیر شد، ایده خانه های هوشمند شکل گرفت. مردم می توانند از فناوری بسیار ابتکاری و تعاملی برای مرتبط کردن خانواده های خود استفاده کنند. ممکن است با اتصال تلویزیون هوشمند خود به تبلت ، تلفن های هوشمند ، لپ تاپ و سایر وسایل سرگرمی در خانه با برخی از ویژگی های شگفت انگیز آن آشنا شوند. راهکارهایی که برای سرگرمی خانه های هوشمند ارائه می شود نه تنها استفاده از آن را آسان می کند بلکه امکان شخصی سازی آن را نیز فراهم می کند. در نتیجه کاربران می توانند از طیف وسیعی از ابزارهای آنلاین مدرن حتی از راه دور نیز بهره مند شوند.

 

اتوماسیون لوازم خانگی

 

 

از شستن لباس ، تمیز کردن خانه ، مواد غذایی گرفته تا آشپزی ، راهکارهای های هوشمند توانسته اند زندگی را بسیار آسان تر کنند. وظایف روزانه ای که خدمه انجام می دهند را می توان ، با کمک ابزارهای پیشرفته ای انجام داد که باعث صرفه جویی در وقت خواهد شد.

استفاده از ابزارهای پیشرفته در لوازم خانگی هوشمند به حدی رسیده است که به ساکنان در مورد غذاهای منقضی شده ، آبیاری خودکار گیاهان یا یخ سازی در یخچال ها نیز هشدار می دهد. محبوبیت این لوازم خانگی هوشمند به دلیل صرفه جویی در زمان برای بهره برداری و استفاده آسانتر رو به افزایش است و در آینده ای نزدیک ، محصولات بیشتر و درخشان تری را در این حوزه خواهیم دید.

 

 

از این رو ، معرفی راهکارهای خانه های هوشمند در صنعت املاک و مستغلات به رونق کل مشاغل و همچنین داشتن زندگی نوین ساکنین کمک کرده است. نیازی به گفتن نیست که انتظار می رود این روند اتوماسیون خانگی در آینده نزدیک با تغییر تقاضای مصرف کنندگان با گذشت زمان تغییر کند. با به روز کردن خود می توانید در صورت مراجعه به املاک و مستغلات برای خرید یا اجاره ملک ، انواع راه حل های اتوماسیون خانه های هوشمند را در خانه خود داشته باشید.