تحول آشپزخانه ها با محصولات  sub zero و wolf
لوکس ترین

تحول آشپزخانه ها با محصولات sub zero و wolf

احتمالا تا کنون شنیده اید آشپزخانه قلب هر خانه است که البته به کار بردن همچین لقبی برای آشپزخانه ها خیلی هم بیراه نیست. در سال subzero f منشا تحولاتی اساسی در آشپزخانه های آمریکا شد.

 

پس از جنگ جهانی اول و آغاز جنگ جهانی دوم و هنگامی که بازار رکود شدید خود را تجربه میکرد  Westye توانست به کمک فرانک لوید رایت معمار افسانه ای جهان، واحد های برودتی را طراحی و تولید کند که اتفاقا رایت نیز در پروژه هایش از آنها استفاده می کرده است.  با گذشت سالها ، Sub-Zero طراحی خود را برای تولید یخچال یکپارچه گسترش داده و سعی کرده است یکپارچگی آن با دکوراسیون کاملاً حفظ شود. آنها معتقد بودند دیگر هیچ آشپزخانه ای نباید به خاطر یخچال هایش زیبایی خود را از دست بدهد.

 

نام برند:  Sub-Zero & Wolf

موسس: Westye Bakke

صاحب فعلی: Jim Bakke

سال تاسیس: 1945

نوع شرکت: خصوصی- خانوادگی

محصولات: آشپزخانه

وبسایت: www.subzero-wolf.com

 

 

تاریخچه :

 

فکر می کنید چه عاملی باعث شد تاwestye  Bakke  در دهه 1930 تصمیم به ساخت یخچال و فریزر بگیرد؟ اجبار؟نیاز، تجارت؟ اسمش هرچه باشد، داستان از جایی شروع می شود که پسر خردسال Westye Bakke مشکل دیابت داشت و نیاز به تزریق انسولین و در نتیجه فضایی برای نگه داری آنها اما متاسفانه یخچال های موجود در آن زمان کارای موثری برای حفظ مواد غذایی، دارو و سایر ملزومات انجام نداشتند.  نبود محفظه قابل اعتماد برای نگهداری انسولین به معنای سفرهای مکرر به داروخانه ها برای انسولین و به فروشگاه های مواد غذایی برای تهیه شیر و آب پرتقال بود. بنابراین  weestye Bakkeدرصدد راهی بود تا بتواند این مشکل را حل کند. از سرگذشت آن پسر بچه خردسال چیزی در دسترس نیست اما westye Bakke کمتر از 10 سال بعد یعنی در سال 1943  موفق شد اولین یخچال فریزر خود را با قراضه های موجود در زیرزمین خود بسازد. 

 

 

ایده ی ابتدایی در ذهن Westye اصلا برای ورود به بازار تجارت نبود اما سرانجام در سال 1945 سبب راه اندازی ، شرکت کوچک فریزر Sub-Zero شد و اولین سیستم نگهداری مواد غذایی در دماهای بسیار کم - به معنای واقعی کلمه زیر صفر –وارد بازار شد. او نام Sub-Zero را انتخاب کرد زیرا فریزرهای او اولین فریزهایی بودند که استانداردهای دقیق کیفیت را برای ایمنی در انجماد زیر صفر درجه  مواد غذایی رعایت می کردند. او با تولید 300 واحد یخچال در سال اول توانست نیاز خوانواده ها را برای پس از جنگ جهانی دوم، که در سال 1945 به اتمام رسید پیش بینی و رفع کند.

 

 

 

استراتژی تولید:

 

هریک از ما در نگهداری وسایل و محصولات خانگی از الگوی خاصی پیروی می کنیم، مثلا ممکن است بعد از چند سال استفاده از یک محصول، هرچند هنوز به زیبایی و کیفیت روز اول خود باقی مانده اند تصمیم بگیریم از محصولات به روز استفاده کنیم، یا بالاجبار به دلیل عدم کارایی سعی کنیم جایگزین مناسبی برای آنها در بازار پیدا کنیم و یا  اینکه سالهای سال از یک محصول استفاده کنیم چون هنوز کارایی لازم را دارند. اما  sub zero  بازار هدف را دسته آخر در نظر گرفته است. بنابراین با الهام از ایده و تفکرات بنیان گذار خود همیشه محصولاتش را در بالاترین سطح از کیفیت تولید خواهد کرد. محصولات همگی در آمریکا ساخته می شوند تا آنها در هر مرحله از ساخت کنترل شوند. متریال مورد استفاده درجه یک، فن آوری های پیشرفته و صنایع دست ساز در بالاترین سطح است و هر یک از قطعات قبل از مونتاژ تست می شوند.

 

 

Jim Bakke، نوه Westye و رئیس فعلی Sub-Zero می گوید: "هنگامی که پدربزرگ من  در سال 1945 شروع به کار کرد ، تولید کنندگان بسیاری در زمینه تولید یخچال و فریزر در سراسر آمریکای شمالی وجود داشت. استراتژی او همیشه ساخت یخچالهایی با بهترین و برترین کیفیت بود ، زیرا او می دانست  تنها در اینصورت است که او قدرت ماندگاری خود را در کنار دیگران برای خود تضمین خواهد کرد. در حالی که دیگران سعی داشتند شرکت های خود را بر اساس قیمت و حجم تولید پایه گذاری کنند. او هرگز در طول عمر خود این کار را نکرد. همیشه بر کیفیت ، سود منصفانه و نگه داشتن مشتری اصرار داشت و این کاری است که ما امروز انجام می دهیم ، و به همین دلیل است که ما هنوز تنها تولیدکننده لوازم خانگی با کیفیت بالا در آمریکای شمالی هستیم."

شاید برایتان جالب باشد که بدانید sub zero  جزو اولین تولیدکنندگان یخچال و فریزر بود که متوجه شد مصرف انرژی یک مسئله اقتصادی و زیست محیطی است.

 

 

اما چرا Sub-Zero & Wolf

در سال 2000  Sub-Zero در راستای اهداف بلند پروازانه خود تصمیم گرفت محصولات آشپزخانه wolf را نیز به محصولات خود اضافه کند. فن آوری ، دوام و طراحی wolf  در طی بیش از هشت دهه آن را به عنوان بهترین آشپزخانه ایده آل برای Sub-Zero ساخته است. و در سال 2018 نیز ماشی ظرفشویی Cove را به مجموعه خود اضافه کرد

 

 

جیم باک می گوید: "فکر می کنم بزرگترین چیزی که آموخته ام این است که نوآوری باید در خون ما باشد. ما همیشه باید به فراتر از رقابت فکر کنیم و محصولات خود را به جلو پیش ببریم. چه از لحاظ طراحی ، چه فناوری ، کارایی ، قابلیت اطمینان ، خدمات به مشتری - شما همیشه باید نوآوری و پیشرفت رو به جلو داشته باشید. این همان چیزی است که آینده ما را درخشان خواهد کرد."

 

محصولات:

 

Sub zero  از ابتدا تولید یخچال را آغاز کرده بود همچنان به این روند ادامه می دهد. هم اکنون طراحی و تولید یخچال ها در سه مدل مختلف دنبال می شود. یخچال های با سایز بزرگ، یخچال برای نگهداری نوشیدنی و یخچال های زیر کانتر، سه مدلی است که این شرکت  تولیدات آن را دنبال می کند.

برای آنها هرگز تلاشها برای بهبود کیفیت مواد غذایی متوقف نشده است. مواد غذایی تازه، طراوت خود را حفظ خواهند کرد و مواذ غذایی منجمد، ماندگاری طولانی تری خواهند داشت. استفاده از سیستم تهویه ای که از فن آوری آن از ناسا الهام گرفته شده است سبب شده که هوا از گاز اتیلن پاک شده و در نتیجه فساد مواد غذایی کمتر شده و همچین رشد باکتری ها و ویروس ها کم و در نتیجه مواد غذایی در یخچال بو نگیرند.

 

 

 

تولیدات wolf نیز شامل:

اجاق های رو میزی

هود

مایکرویو

 گرم کننده غذا

قهوه ساز

 گریل برای اشپزخانه بیرون

کارد و چنگال

و از تولیدات cove نیز ماشین ظرفشویی را دنبال می کند.

 

 

 

طراحی: زیبایی مهم است اما عملکرد همیشه ارجحیت خواهد داشت.

پس از جنگ جهانی اول و آغاز جنگ جهانی دوم و هنگامی که بازار رکود شدید خود را تجربه میکرد  Westye توانست به کمک فرانک لوید رایت معمار افسانه ای جهان، واحد های برودتی را طراحی و تولید کند که اتفاقا رایت نیز در پروژه هایش از آنها استفاده می کرده است.  با گذشت سالها ، Sub-Zero طراحی خود را برای تولید یخچال یکپارچه گسترش داده و سعی کرده است یکپارچگی آن با دکوراسیون کاملاً حفظ شود. دیگر هیچ آشپزخانه ای نباید به خاطر یخچال هایش زیبایی خود را از دست بدهد.

 

 

 

در دهه 1960 این شرک شروع به شخصی سازی محصولات نمود و طرح هایی به بازار عرضه کرد که از حالت معمول خارج شده و مشخصا برای فضاهایی خاص مانند فضاهای اداری، و یا برای مبلمانی خاص مثلا برای پیشخوان ها طراحی شده بودند. این شکل از تولید به سرعت محبوبیت پیدا کرد به طوری که 70 درصد از تولیدات داخلی به آن اختصاص یافت.