برترین ترندهای  آشپزخانه  در سال 2020
طراحی داخلی

برترین ترندهای آشپزخانه در سال 2020

هوش مصنوعی ، استانداردهایی در حد رستوران و رنگهای مودی و تیره به ارتباط صمیمانه تر با آشپزخانه کمک می کنند و نشان دهنده تمایل روزافزون ما به فردیت و راه حل هایی به روز هستند.

همه آشپزخانه ها به یک شکل طراحی نمی شوند. به گفته معمار استرالیایی گرگ ناتال، " یکی از کارهای فوق العاده ای که در طراحی آشپزخانه ها می توانیم انجام دهیم این است که از یکنواختی دوری کنیم. به طور مثال شما می توانید از لایه هایی با بافت متالیک استفاده کنید  و یا سطوحی با بافت های متضاد ایجاد کنید. یا حتی کابینت ها در آشپزخانه هایی که نقشه آزاد دارند، می توانند با رنگ هایی روشن مانند یک مبلمان در فضا قرار بگیرند." طرح هایBroken plan که در آن فضا از نظر فیزیکی با تغییراتی  در سطح یا متریال ایجاد می شود( پارتیشن های شیشه ای ، دیوارهای تقسیم کننده فضا ، قفسه بندی ) می توان نگاه عمیق تری به این موضوع داشت.

 

گرگ ناتال استرالیایی با رنگ آبی روشن به عنوان رنگ غالب ، از یک روش الگویی برای آشپزخانه در خانه آووکا ، نیو ساوت ولز استفاده کرد.

 

کارن هوز ، مدیرعامل و بنیانگذار تیلور هوز در لندن ، معتقد است که هرچه فضا سرزنده و پویاتر باشد می تواند هرچیزی را ویژه کند. وی افزود: "گسترش طراحی برای ترکیب سقف و آوردن دیوار ششم(منظور سقف به عنوان ششمین دیوار در فضا ست) به زندگی" ، می تواند اولین تاثیر مهیج را ایجاد کند. "کاشی کاری، سقف شما را از حالت سنتی و پایبندی به اصول گذشته خارج می کند".

کریگ ماتسون ، مدیر عامل طراحان آشپزخانه های سفارشی Roundhouse در شعبه لندن می گوید: "جزیره ها با طراحی بسیار زیبا، اکنون دارای دستگاه کیسه پزی (sous vide)  وکشوهای گرم کننده غذا و غالباً teppanyaki هستند."

 

طراحی مجدد الیلیون از آپارتمان One Hyde Park در لندن شامل یک آشپزخانه بازسازی شده با یک فضای ناهار خوری غیررسمی بود.

 

چارو گاندی ، بنیانگذار الیسیون در لندن ، می گوید: " هندسه آشپزخانه ها و استقبال ویژه مشتری ها از لوکس بودن سقف های بلند ، مورد توجه ما قرار گرفته است. ما شاهد استفاده از کابینت های کامل از کف تا سقف ، شامل قفسه هایی با فضای ذخیره در بالای کابینت هستیم که با نردبان های ظریفی به آن بالا دسترسی خواهیم داشت."

 

تنظیم ترکیب رنگ

 

استیون گامبر ، طراح مشهور نیویورک این آشپزخانه را با پالت آبی-خاکستری و اثراتی از نارنجی روشن طراحی کرد.

 

اما در مورد رنگ چطور؟ کتی اولسون ، سردبیر Architectural Digest Pro گفت: "ما طرفداران بزرگی از سبکی از آشپزخانه هستیم که آنها را  آشپزخانه تاریک و مودی می نامیم." استیون گامبر از طراحانی است که متخصصان معماری وی را تحسین می کنند. او فضاهایی را طراحی می کند که "رنگ های تاریک ، ظروف فلزی قدیمی و گونه های سنگ های گران قیمت در فضایی پر تب و تاب با هم ترکیب می شوند و دیگر شباهت زیادی به فضایی برای پخت و پز و شستن ظروف ندارند." او می گوید "اما در این طراحی فقط از رنگ سیاه استفاده نشده؛ بلکه ما شاهد به کار بردن رنگ سبز تیره زمردی هستیم. با این حال ، رنگ خاصی وجود ندارد و بیشتر طراحان سبک مودی وتاریک به دنبال خلق کردن هستند. "

 

یک میزکار فولادی با یک جزیره چوبی کوارتزیتی تاج محل و کابینت های رنگی تیره در این آشپزخانه سفارشی در لندن توسط Eggersmann Design با هم ترکیب شده اند.

 

گری سینگر از شعبه لندن گروه طراحی Eggersmann Design می گوید که اگرچه در حال حاضر عناصر تاریک زیادی در آشپزخانه ها وجود دارد ، اما او به نوبه خود به سمت پالت های رنگی روشن تر ، سبک تر و استفاده از لایه های تک رنگ در تمام کاری های مختلف برای ایجاد عمق و فردیت است. این شرکت با استفاده از نورپردازی هوشمندانه و تمام کاری های پریمیوم مانند چرم و ابریشم، درون کشوها و واحدهای به طور دقیق اندازه گیری شده ، به جزئیات توجه زیادی دارد.  وی معتقد است: "داشتن یک آرایش داخلی کاملاً منظم در داخل آشپزخانه به خودی خود لوکس است."

 

فضاهای جدید

 

كاتلین کومو ، مدیر اجرایی ، کارگزار ثبت در املاک و مستغلات بین المللی کریستی توضیح می دهد: "مصرف كنندگان لوكس به دنبال آشپزخانه های گسترده ای هستند كه با آشپزخانه دوم ، اتاق لباس ، فضای كار بزرگتر ، لوازم با کیفیت و فناوری پیشرو به دنبال برطرف کردن نیازهای تفریحی و ایجاد فضایی برای جمع آوری خانواده و خلق خاطرات هستند.". "از آنجا که آشپزخانه های دوم منجر به ایجاد فضای کاری آرام و راحت می شود برای منزل یک ضرورت به حساب می آید."

 

کابینت های چوبی در آشپزخانه مینیمالیستی خانه جزیره همیلتون ، طراحی شده توسط گرگ ناتال استرالیا.

 

داشتن اتاق لاندری در بالا و یا جایی برای پخت و پز کاربردی یا مخفیگاهی برای خانه داران، این تفکر را دنبال می کند که به قول ناتل: "تقریباً در تمام خانه های ما آشپزخانه های دوم وجود دارد که کلیه امکانات یک آشپزخانه اولیه را ارائه می دهد اما از دید پنهان است."

معمار و طراح Blainey North ، که دفاتر دیگری در نیویورک ، لندن و سیدنی دارد ، می گوید: "ما در آشپزخانه وقت کمتری می گذرانیم و این در صورتی است که آماده کردن غذا زمان زیادی از ما را می گیرد. بنابراین ، ما شاهد گرایش به سمت آشپزخانه هایی دور از فضای زندگی هستیم. در واقع ، این بازگشت به قرن نوزدهم است ، که در آن آشپزخانه عمدتا به عنوان یک فضای ثانویه برای کارکنان و تهیه وعده های غذایی استفاده می شد. "

 

ظرافت در فینیشینگ

 

آشپزخانه Delancey Collection طراحی شده توسط Lansering دارای یک میز کار سنگی مرمر 33 فوتی (10 متر) است که از داخل آشپزخانه دوم به آشپزخانه اصلی و تراس فضای باز منتهی می شود.

 

تأکید از دید کاملاً بصری به لامسه تغییر یافته است– حس کردن سطوح به اندازه ظاهر آن ها بسیار مهم است بنابراین روند استفاده از المان های مات و پرداخت نشده در طول سال گذشته افزایش پیدا کرده است و همچنان ادامه دارد.. دستگیره ها و سوئیچ های مخفی شده باعث تقویت روابط فیزیکی می شوند. اما راه حل دیگری که در این راستا مطرح شد ، استفاده از فلزها به عنوان نماد درخشندگی است. ناتل می گوید: "در زمینه استفاده از فلز ، ما کم کم از برنج و تن های گرمتر دورتر می شویم و به سمت نیکل و نقره حرکت می کنیم."

 "الکس بیگارد" مدیر طراحی می گوید: "در Lanserring ، ما در حال تجربه استفاده از سنگ مرمر های زیبا ، در مقابل جزئیات فلزی و چوب های غنی از بافت هستیم. زیبایی شناسی کلی آشپزخانه به سمت  آشپزخانه ای لوکس و غیر رسمی در حال حرکت است"

دیزاین های تجربی را می توانید در مارک آمریکای شمالی Snaidero USA پیدا کنید که صحبت کردن میهمانان با همدیگر پشت جزیره آشپزخانه جز لاینفک آن است. این کمپانی که در سال 1979 تأسیس شد کاملا به روز است ، و مجموعه Signature آن شامل جزایر ارگونومیک است که از رنگ های جسورانه بهرمند شده است.

 

Roundhouse لندن این آشپزخانه را با روکش چوب ، نقره کوبی و لاکی براق طراحی کرد.

 

سینگر فکر می کند که مواد با کیفیت ، تفاوتی واقعی در بازار ایجاد می کنند. متریال طبیعی تجملات را برای مشتری هجی می کنند. سنگ مرمر و سنگ های خاص ، به ویژه ، کوارتزیت – طبیعی یا مصنوعی – همانطور که بسیار زیبا به نظر می رسند فوق العاد قوی هستند. رگه رگه های روی سنگ باعث می شود که بسیار چشمگیر به نظر برسند. این شرکت همچنین از درب های تزئینی پلاستر تیره که جلا داده شده اند برای درب های کابینت استفاده می کند. سینگر می افزاید: "این تکنیک ها وسایل را به سطح بالاتر ارتقا می دهند." فولادی که برای سطوح کار استفاده می شوند ، مانع خراشیده شدن سطوح می شوند و باعث می شوند که آشپزخانه بکر و دست نخورده به نظر برسد.

 ماتسون ادامه می دهد: "پوشش فلزی رویه کار ، از جمله مس و برنز سوخته ، و نقره کوبی که جلوه ای از بافت را به سطوح می بخشد در حال ترند شدن هستند. تمام کاری هایی مانند این ها از عمق و بافت ، غنی هستند و وقتی از لاک های مات استفاده می کنیم ، روکش های زیبا با بافت ویژه خود ، جلوه ای خاص ایجاد می کنند که هرچه بیشتر از عمر آنها بگذرد ، یک پتینه طبیعی به دست می آید ، که به زیبایی و غنای آنها می افزاید. "آشپزخانه هایی که مانند اتاق های پر زرق و برق هستند ، کم کم ، محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. ترکیب  سنگ مرمر ، کاغذ دیواری و تجهیزات تزئینی در زیبایی شناسی عملی و ساده و بدون تزیینات که در دهه گذشه باب شده است، فضایی جادویی در آشپزخانه ها ایجاد می کنند.. "

 

مراقبت از محیط زیست

 

طرح های Rotpunkt ، مانند آشپزخانه Ergo آن ، از BioBoard ، یک جایگزین سازگار با محیط زیست برای صفحه تراشه های سنتی ساخته شده است.

 

طبق گفته سازنده روکش Durat ، که اخیراً با مجموعه جهانی طراحی Most کار کرده است تا یک روکش صلب جدید به نام Durat Palace  با رنگدانه های طبیعی بسازد ، "پایداری ، موضوعی است که در طراحی امسال به آن توجه می شود. سیستم های کمپوست سازی یکپارچه و تمام کاری هایی که به تمیز کاری شیمیایی کمتری نیاز دارند  از جمله اقدامات سازگار با محیط زیست هستند. و یا طرح های جدید رنگ چوب Rotpunkt ، 37 درصد چوب کمتری نسبت به برخی رقبا استفاده می کند ، و Kebony  ساختار سلولی چوب نرم را تغییر داده و آنها را ماندگار و پایدار می کند.

 

ارتباطات آشپزی

 

به طور مسلم زمان با ارزش ترين كالا است و شامل هر چيزي است كه كارايي را افزايش مي دهد ، وظايف را ساده مي كند و لحظه هاي زيادي براي لذت بردن را در اختيار قرار می دهد. در حال حاضر آشپزخانه ها بسیار هوشمندند ، گرم بودن و تازگی غذا را دورادور ارزیابی می کنند ، به تعاملات شما در رسانه های اجتماعی رسیدگی می کند ، اما باید منتظر چیزهای جدیدی در آینده باشیم. اولسون AD Pro می گوید: "بیشتر آشپزخانه های شیک سال 2020 با فناوری پنهان اما مفید و طراحی زیبا و ظریف در ارتباط خواهند بود."

 وی گفت: "سامسونگ و داچور طراحی و فناوری پیشرفته را در هم آمیخته اند و برنامه هایی مانند Home Connect را در عملکرد خود قرار می دهند ، مانند Thermador ، که یک سری Pro Grand را برای پخت و پز و بخارپز کردن ویژه را ارائه می دهد و شامل حالت های از پیش برنامه ریزی شده مانند تنظیم خودکار درجه حرارت و رطوبت اجاق گاز است. "

 

برنامه سلام پدینی به شما امکان می دهد تا با وسایل آشپزخانه صحبت و تعامل داشته باشید و این یک همکاری بین پدینی (آشپزخانه Moka آن نشان داده شده) ، مایکروسافت و Iomote است.

 

ماتسون می گوید: "آخرین فن آوری آشپزخانه در مورد راحتی و ارتباط است." دستگاه با شما و یکدیگر صحبت می کنند و به طور کلی باهوش تر می شوند. مانند آخرین اتصال بلندگوهای هوشمند. »یخچال ها فقط به زیبایی ظاهری محصولات توجه نمی کنند بلکه با استفاده از فیلترهای گاز اتیلن ، زمان نگهداری محصولات را افزایش می دهند. شما حتی می توانید با تشکر از پدینی ، برنامه سلام پدینی ، که ضمن ردیابی لوازم آشپزخانه ، که دستورالعملهای شما را اجرا می کنند، با آشپزخانه خود صحبت کنید و یا حتی درهای کابینت را باز کرده و روشنایی را فوراً تغییر می دهد تا متناسب با روحیه باشد.

 

تفریح جدید درهوای آزاد 

 

خانه هلالی شکل در نیو ساوت ولز استرالیا ، طراحی شده توسط معماران مادلین بلانفیلد ، احساس فضایی باز و مطبوع را دارد که تا آشپزخانه امتداد می یابد.  

 

وقتی هوا خوب است ، چه کسی می خواهد در خانه غذا بخورد؟ "آشپزخانه های بیرون از خانه همراه با استخر برای میزبانی شام در حال افزایش است. تفریح در فضای باز برای مشتریان لوکس امروزی و خانواده های آنها تقریباً به امری ضروری تبدیل شده است. نسخه های امروزی چیزی ورای یک دستگاه گریل ساده است و همه چیزهایی را که برای ایجاد یک وعده غذایی به یاد ماندنی لازم دارید ، فراهم می کنند. فناوری هوشمند به خارج از خانه نیز وارد شده است - بسیاری از  منقل ها و دستگاه های گریل اکنون به وای فای متصل می شوند و برخی نیز فناوری تشخیص صدا دارند.

 

سرویس آشپزخانه در فضای باز ماژولار هشت قطعه حرفه ای Thor ، که می تواند متناسب با سرویس مورد نیاز تنظیم شود.

 

در دسترس بودن مواد اولیه اشپزی  ارتباط بین شما و محیط بیرون را بیشتر می کند. به طور مثال در دسترس بودن گیاهان تازه. مادلین بلانفیلد ، معمار استرالیایی ، می گوید:" برای من ، آشپزخانه به خودی خود چیز جذابی نیست بلکه زمانی جذاب می شود که محل طبخ غذا فضایی سخاوتمندانه ، دعوت کننده و مرکزی باشد  و در عین حال ارتباط نزدیکی با فضای بیرون داشته باشد".

Shaun Lin ، مدیر توسعه محصول لوازم آشپزخانه حرفه ای Thor Kitchen در کالیفرنیا ، می گوید: "آشپزخانه های خارج از منزل فراتر از یک دستگاه گریل و بار رفته اند ، و اکنون محصولاتی مانند یخچال های کوچک دو دره ، یخچال های فریزر زیر پیشخوان و اجاق های مخصوص پخت پیتزا را نیز شامل می شوند. اینگونه لوازم واقعاً باعث افزایش تجربه سرگرمی در خارج از منزل می شوند.