رودا یک هارمونی دلنشین از فضای داخل و خارج
لوکس ترین

رودا یک هارمونی دلنشین از فضای داخل و خارج

RODA مفهوم جدیدی از "باغ داخلی" به بازار معرفی می کند. یک باغ که مرزهای بین سرپوشیده بودن و محیط خارج از خانه را کنار می زند.

زندگی در فضای باز به عنوان بخشی از فضای زندگی این روزها اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. فضای بیرون بخشی از یک خانه است و به همان اندازه مهم و با اهمیت. "می توان از یک فضای داخلی مانند یک پروژه طراحی داخلی داخلی لذت برد و از آن استفاده کرد" این فلسفه است که RODA به عنوان تولید کننده مبلمان برای فضاهای بازبه آن معتقد است و توانسته طی 20 سال فعالیت، ابعاد جدیدی از زندگی را که فراتر از مرزهای خانه است را به روی همگان بگشاید. ترکیبی از فضای داخل و خارج که با هارمونی دلنشین در فضای بیرون محصور می شوند. رنگ ها ، متریال و اشکال با فضای اصیل بیرون ترکیب  می شوند. به تعبیر ، روبرتو پامپا  مفهوم جدیدی از "باغ داخلی" به بازار معرفی شده است. یک باغ که مرزهای بین سرپوشیده بودن و محیط خارج از خانه را کنار می زند.

 

 

 

 

سال تاسیس:1995

صاحبان اولیه: LUCA RODA

مکان: ایتالیا

قیمت: 481,90  یورو تا 13 310,20 یورو

آدرس وبسایت کمپانی: www.rodaonline.com

 

تاریخچه:

 

RODA در سال 1995 توسط  LUCA RODA تاسیس شد. طی این مدت و تحت تاثیر بنیان گذار آن ایده های جذاب و ظریفی به بازار ارائه شد. اما شکوه و عظمت این برند زمانی ر سر زبانها افتاد که کالکشن NETWORK به بازار معرفی شد. هنگامی که در سال 2004  ROBERT PUMPA به عنوان طراح استخدام شد کسی حتی فکرش را هم نمیکرد که اصرار او برای نمایش مفهوم INو  OUT که بیانگر زندگی و تفکر جدیدی بود تا این اندازه تاثیر گذار باشد. بنابراین در این سال RODA به اولین تولید کننده ای تبدیل شد که تفکر پنهان شده در پشت کلکسیون هایش به خواستگاه و فرهنگ مبلمان فضای داخلی برمیگشت. در نتیجه این هارمونی بین داخل و بیرون بهتر برقرار شده و تاثیری جهانی بر آینده RODA داشت. امروزه محصولات این برند در 300 فروشگاه منحصربفرد در ایتالیا و  خاوردور و آمریکا به فروش می رسد.

 

 

 

استراتژی

ارزش هایی که مبتنی بر طراحی، هویت منحصربفرد قطعات، تطبیق پذیری است که RODA را به عنوان یک پروژه جهانی معرفی می کند.RODA به سادگی در بیرون قرار نمیگیرد اما با محیط خارج ارتباط مستقیمی برقرار می کند، رنگ به راحتی تغییر میکند و این تغییر با همزیستی منحصر به فرد و غیرقابل انکار با محیط خارج انجام میگیرد. هویت مشخص و جداگانه ای که هریک از مبلمان منحصرا برای خود دارند و در عین حال به دلیل سنت ، نوآوری و شایستگی که ایده اصلی طراحان است می تواند ارتباط بی نظیری با یکدیگر برقرار کنند.  

 

 

 

طراحی:

 

Roda پروژه های خود را با اعتقاد بر اینکه فضای بیرون خانه مانند داخل آن فضایی پر اهمیت است پیش می برد. همکاری با طراحانی همچون Rodolfo Dordoni ، Gordon Guillaumier ، Maria Gabriella Zecca و Antonino Sciortino سبب شده تا هر طراحی كاملا مناسب از نظر كاركرد و سبك باشند. طرح های RODA با داشتن مجموعه ای از میزها، مبل ها و صندلی های ناهار خوری برای فضاهای مختلف مناسب هستند. هر محصول RODA  با توجه به جزئیات خود بی نظیر و با دوام بالا ساخته می شوند. استفاده از مواد مستحکم مانند چوب ساج  ، استیل ضد زنگ و پارچه های مخصوص بافته شده باعث می شود هر محصول حتی در سخت ترین شرایط آب و هوایی مقاومت کند و فضای بیرون شما متحول شود.

 

 

تیم طراحی

Rodolfo Dordoni

 

 

 

معمار و طراح اهل میلان ایتالیا که از سال 2004 تا کنون برای roda  طراحی می کند. نتورک اولین پروژه رودولف برای رودا بود اما نقطه عطفی در همکاری این دو رقم زد به طوری که همکاری آنها از سال 2006 به طور رسمی تا کنون ادامه یافته است. برخی از همکاری های او با شرکت های معروف مبلمان به شرح زیر است:

Artemide (glass collection)

  از سال 1979 تا سال 1989Cappellini 

  برای کالکشن مبلمانFontanaArte 

Foscarini (lamps)

 Minotti از سال 1997 تا کنون

همینطور برخی از کمپانی ها مانند  Artemide, Cappellini, Cassina, Ceramica Flaminia, Ceramiche Mutina, Dada

 

Gordon Guillaumier

 

 

 

کارهای او به طور مرتب در مطبوعات طراحی بین المللی نمایش داده می شود و به خاطر آثار طراحی خود به رسمیت شناخته شده است. در سال 2007 و 2011 او جزو فهرست طراحی ADI  بود در سال 2011 جایزه Interzum ، جایزه طراحی تصویر زمینه (2014)، جایزه طراحی سرامیک ADI در سال 2016  ، جایزه Archiproduct  سال 2016

 

Maria Gabriella Zecca

 

 

 

به عنوان هماهنگ کننده مبلمان، نام تجاری ، نساجی و زیبایی شناسی است. تحولات جدید را پیش بینی می کند و متناسب سازی و تطبیق آن را محیط هماهنگ کرده. از سال 2004 وارد تیم هنری شده و به عنوان بخش هنری  تیم ، مشاوره  در زمینه ارئه یک ظاهر خوب طراحی شده برای عکس ، کاتالوگ و غرفه ها ، به خصوص مراقبت از پروژه های نساجی ، از ایجاد تا رنگ آمیزی پارچه ارائه می دهد با شرکت های زیر همکاری می کند.

 

Antonino Sciortino

 

 

یک هنرمند صنعتگر با روحیه اکلکتیک، که قادر است به آسانی یک هنر قدیمی را خلاقانه به با روش های جدید و نواورانه به یک هنر امروزی تبدیل کند. آثار او این قابلیت را دارند که برای مکانی های دیگری غر از فضایی که برای آن طراحی شده اند استفاده شوند.

 

Adam D. Tihany

 

 

 

طراح معروف جهان که از کرهای او می توان به هتل بورلی هیلز، The Breakers Palm Beach، هتل  Belmond در ونیز، هتل چهار فصل DIFC در دبی، و هتل Oberoi در دهلی نو اشاره کرد. او از نخستین طراحانی بود که با سرآشپزهای معتبر بین المللی مانند توماس کلر ، هستون بلومنتال ، دانیل بولول و ولفگانگ باک همکاری کرد تا بتواند فضای داخلی رستوران را به درستی طراحی کند. Tihany به یک صنعت برجسته تبدیل شده است و باعث ایجاد مفاهیم طراحی خلاقانه برای Holland America Line و کشتی های فوق العاده لوکس Seabourn می شود. وی در حال حاضر به عنوان مدیر خلاق در کاستروزهای کاستا ایتالیا و خط کروز خط نمایی انگلیس Cunard مشغول به کار است. به عنوان یک متخصص برجسته ، Tihany غالباً در دانشگاه ها و همایش های سراسر جهان سخنرانی می کند. او چندین اثر در مورد کار خود منتشر کرده است و آخرین تک نگار او Tihany: Hotel Iconic و رستوران های داخلی (Rizzoli، 2014) است.

از پروژههای معروف او Relais San Maurizio در سان استفانو بلبو (ایتالیا)، Open Colonna در رم Italia، Macakiziدر بودروم ترکیه، Spagna در بارسلونا اشاره کرد.