اولین دهکده عمودی شهر لندن نسل جدیدی از ساختمان های تجاری و اداری
پروژه های پیشرو

اولین دهکده عمودی شهر لندن نسل جدیدی از ساختمان های تجاری و اداری

از سیستم لجستیک گرفته تا فناوری تشخیص چهره، شما در 22 بیشاپسگیت با طیف وسیعی از فناوری های ناشناخته روبرو می شوید،

آسمان خراش بلند شهر لندن الگویی برای نسل جدید ساختمان های هوشمند است. از فن آوری تشخیص چهره از بدو ورود و سیستم لجستیک ساختمان گرفته تا کنترل نور و سایه، شما با طیف وسیعی از فناوری های ناشناخته روبرو می شوید که همگی در یکجا جمع شده است تا تجربه ای ماندگار از زندگی مدرن در ذهن بازدیدکنندگان ثبت کند. یک دهکده عمودی که فراتر از تصورات گام می گذارد و اولین ساختمان در انگلستان که متقاضی دریافت استاندارد ساختمان (1)Delos WELL است.

 

 

مکان پروژه: لندن

قیمت ها: اجاره سالانه از  ۱۷۳۶۰۰۰یورو برای طبقات پایین تا ۲۱۷۵۰۰۰یورو برای طبقات بالاتر

طبقات: ۶۲

تاریخ اتمام پروژه: ۲۰۲۰

تعداد واحدها:  ۲۰۰ واحد

مساحت واحدها:  ۲۳۰۰- ۱۲۶۰-۲۴۰۰- ۲۵۰۰مترمربع

کاربری: اداری_ تجاری

معمار: PLP Architects

سرمایه گذار: شرکت املاکLipton Rogersو Axa IM – Real Assets

 

 

 

بیشاپسگیت در منطقه مالی لندن و در فاصله  ۳۰۰ متری از بانک مرکزی شهر لندن قرار گرفته است. کارن کوک  به عنوان یکی از مهندسین طراح در ساخت بیشاپسگیت می گوید: " اضافه کردن یک برج جدید به آسمانی که به اندازه کافی با ساخت و سازهای زیاد شلوغ و پیچیده شده می تواند باعث شود که هوا به شکل پیچیده ای حرکت کند. ما در این پروژه با مشکلاتی روبرو شدیم که فناوری در حل آن کمک بسیاری به ما کرد. "

 

 

قوانین محکم و سختگیرانه ساخت و سازها در انگلستان مانع از سهولت در آن می شود،  بنابراین تیم طراحی PLP با همراهی مهندسان فرمول یک اتومبیل رانی سعی کردند تا با مدل سازی از هر ۱۰ سانتی متر از این برج، رفتار باد را به دقت بررسی کنند. مهندسین برای خنثی کردن جریان باد سایه بان هایی بزرگ به شکل شیشه پشت ماشین های مسابقه استفاده کردند. شیشه هایی بزرگ با آهن کمتر از ۶۰ درصد که بیشترین نور را به داخل هدایت می کند. یک طرح کاملا آیرودینامیک که بعد از آزمایش ۲۳ طرح پیش از آن و شکست همگی آنها در پروسه طراحی، برگزیده شد.

 

این برج برای جمعیت ۱۲۰۰۰ نفر طراحی شده و سرانه هر نفر ۸ مترمربع است با این حال حجم زیاد رفت و آمد به داخل ساختمان با توجه به حضور در منطقه مالی لندن در ساعاتی خاص رخ خواهد داد. با در نظر گرفتن ۱۶۹۹ فضا برای پارک دوچرخه برای کاهش رفت و آمد اما باز هم بخشی از مشکل حل نشده باقی می ماند. بنابراین یک سیستم مدیریتی تحویل تلفیقی توسط مهندس سابق ارتش ارائه شد. کوک می گوید: به جای کالاهایی که به ساختمان می روند آنها به یک مرکز در خارج شهر منتقل می شوند، برای امنیت بیشتر اسکن می شوند و تا زمانی که ساکنین به آن احتیاج نداشته باشند ذخیره خواهند شد. یک سیستم مدیریت کالا به ساکنین اجازه  میدهد تا در صورت نیاز لوازم را فراخوانی کنند و کالاها خارج از ساعت اوج ترافیک تحویل داده می شوند و زمان تحویل از وسایل نقلیه ای که آلودگی کمتری دارند استفاده شود در نتیجه با این کار تعداد ورودی وسایل نقلیه به ساختمان نصف خواهد شد. 

 

 

کنترل ورود و خروج

 

فن آوری تشخیص چهره در بدو ورود زحمت پرسنل ورودی را برای تشخیص چهره افراد کم کرده و با کاهش خطای انسانی، باعث بالارفتن امنیت ساختمان خواهد شد، ضمن اینکه کد QR مدعوین به همراه کارت دعوت برای آنها ارسال می شود . مسئول پذیرش در بدو ورود میهمانان ضمن خوش آمد گویی به آنها در صورت درخواستشان یک نفر را به عنوان راهنما با آنها همراه خواهد کرد.

 

 

سیستم کنترل، از نور گرفته تا اتاق جلسات

 

هر شرکت یک IP دارد که با اپلیکیشن که برای آن طراحی شده قادر است پرده ها را حرکت داده و میزان ورود نور را کنترل کند که یک فاکتور مهم  در ریتنگ  BREEAM EXCELLERT به حساب می آید. ضمن آنکه یک اتاق کنترل مرکزی در هر دفتر قرار گرفته تا همه چیز را کنترل شود از دما و نور گرفته و اتاق جلسات و اسپا.

 

 

۲۲ بیشاپسگیت و حمایت از ساکنین و کسب و کارهای نوپا

 

استارت آپ هایی که واجد شرایط باشند می توانند با اجاره ای کمتر در این ساختمان حضور داشته باشند و همچنین فضاهایی برای انجام کارهای گروهی، مدیا سوییت ، اتاق جلسات و سالن اجتماعات و تسهیلاتی برای نت ورک ها در نظر گرفته شده است.

 

 

یک کلوپ  در طبقه ۵۷ این برج قرار گرفته و ساکنین در صورت تمایل به پذیرایی از مشتریان خود  می توانند از آنها در یک اتاق کوچک یا یک اتاق کنفرانس پذیرایی کنند. برای برگزاری ایونت ها نیز  یک سالن و یک تراس بیرونی در طبقه هفت اختصاص داده شده است.

 

 

رستوران و غذاخوری

 

ساختمانی که حدود ۱۲۰۰ نفر جمعیت ساکن در خود خواهد داشت برای بخش غذاخوری و تعذیه سالم کارمندان خود برنامه ریزی هایی خواهد داشت. رستورانی در طبقه ۵ این ساختمان وجود دارد که شامل فضای غذاخوری در داخل و یک تراس بیرونی است، در دو سطح نیز پیشنهاداتی برای ساکنین برج در نظر گرفته است، غذاهای تازه یا به اصطلاح فرش فود و دیگری open kitchen.

 

 

زندگی موفق را از نو تعریف کنید و آرزوهای جدید داشته باشید.

تقریبا همه ی گزینه های سلامت که انسانها سعی می کنند آن را در برنامه روزانه خود قرار دهند در این ساختمان وجود دارد. ساکنین نه یک مسیر برای داشتن سلامت  ذهن، روان و جسم بلکه یک تحول را در این ساختمان تجربه می کنند. از حضور برندهای لوکس و معتبری مانند اپ های مدیتیشن Headspace، Lulu Lemon، Apple Watch و یا برندهای لایف استایل که در حال ارتقاء سطح سلامت روان هستند. باشگاه های تناسب اندام و زیبایی در کنار فضاهای آموزش شخصی، و همینطور امکان پذیرایی با یک آبمیوه طبیعی مهیاست.

 

 

 

 برای سلامتی و ریکاوری کلیه اعضای ساختمان یک خلوتگاهی در طبقه ۴۱ برای ریلکس کردن، پیلاتش یوگا و سرویس خدمات سلامت وجود دارد.

 

 

 

لابی و هنردست هنرمندان

در طراحی ۲۲ بیشاپسگیت که آن را بار دیگر از سایر پروژه ها جدا می کند نگاه خاص او به طراحی داخلی است. تاسیسات دائمی ساختمان با چرم دست ساز Bill Ambergs هنرمندانه و به زیبایی پوشانده شده است. هنرمند Bruce Mclean ،که به جسارت در انتخاب رنگها مشهور است در طراحی کابین های آسانسور که سریع ترین آسانسورهای لندن با سرعت ۸ متر بر ثانیه هستند، هنرنمایی می کند. تالار ورودی یک سالن چند طبقه است به عنوان گالری هنری توسط هنرمند فرانسوی Pierre Rentart  تندیسگر و طراح مبلمان، فرانسوی با تندیس هایی از چوب گردو تزئین خواهد شد.

 

 

 

ویژگی واحد ها 

اولین شهر عمودی لندن واحد های تجاری با مساحت ۱۸۰۰تا ۲۵۰۰مترمربع با پلان های باز طراحی شده که به شرکت ها اجازه می دهد فضاها را مناسب کارکرد و فضاهای خود بچینند. ارتفاع کف تا سقف ۳ متر و در هر طبقه ۴ واحد تجاری قرار گرفته که همگی حداکثر میزان بهره گیری از نور طبیعی و ویوی شهر را با توجه به موقعیت قرار گیری خود خواهند داشت. طراحی فضاهای جمعی سبب شده ضمن تقویت نوآوری و تعامل افراد با یکدیگر، میزان بهره وری افراد افزایش یابد. در جهت کاهش ترافیک و آلودگی کمتر هوا، فضای پارکینگ ۱۶۹۹ دوچرخه  و قفل آن و همینطور کلاس های ایمنی و تعمیر دوچرخه در آن و فضایی برای دوش گرفتن موجود است.

 

 

 

 

(1) Delos، شرکت املاک و مستغلات در زمینه ارائه خدمات سلامتی و تکنولوژی است که ماموریت آن تبدیل محیط های داخلی به فضاهایی است که به پرورش ، حفظ و ارتقاء سلامت و رفاه کاربران می انجامد. خدمات این شرکت که توسط متخصصان مدیریت ساخت و ساز انجام می شود، به پروژه های با محوریت پایداری کمک می کنند. گواهینامه WELL که از طریق این شرکت به ساختمان ها داده می شود از معتبرترین گواهی نامه ی سطح جهانی است که تضمینی برای ارائه خلاقیت و نبوغ در ارائه سلامت و رفاه در سطح جهانی است.