رنگ سفید در تارو پود سبک مینیمالیسم
طراحی داخلی

رنگ سفید در تارو پود سبک مینیمالیسم

حداکثر گرایی و تمایل به استفاده از جزئیات بیشتر شاید در لحظه به چشم بیایند ، اما جذابیت یک فضای داخلی مات به لطف طراحان برتر که از ویژگی های منحصر به فرد رنگ سفید استفاده می کنند هرگز از بین نرفته است.

بیست و پنج سال پیش، زمانی که کریسی راکر به دوستش کمک می کرد تا  اولین خانه خود را در لندن تزئین کند، درست هنگامی که با رنگ های بی شماری مواجه شد، جرقه ای در ذهنش زده شد . او طی یک تصمیم آنی ترجیح داد که فقط از رنگ سفید استفاده کند. او اکنون می گوید: " من اعتقاد داشتم كه رنگ سفید در خانه مانند این است که شما در کمد لباستان یک پیراهن مشکی داشته باشید. همینقدر مهم و کاربردی" این رنگ در دکوراسیون خانه شما، آن را  ساده و در عین حال بسیار شیک ، مدرن و کلاسیک می کند تا به فضا کیفیت بخشده و آن را مانند یک اسپا، آرامش بخش و جادویی می کند. "

 

کریسی راکر ، بنیانگذار شرکت White ، می گوید: رنگ سفید می تواند هم آرام بخش و هم شیک باشد. تصویر از Chris Everard

 

راکر شرکت White ، که یک كسب و كار و خرده فروشی است را بر همین اساس ایجاد کرد. همانطور كه ​​از نام این شرکت پیداست او در آن همه محصولات سفید رنگ که مخصوص خانه و مد هستند به فروش می رساند.  با این کار او به راحتی می توانست منظور اصلی خود را برساند ، امروزه شرکت White  با سود میلیونی ، کسب و کار آنلاین خود را در کنار تجارت خشت و ملات(bricks-and-mortar stores) در سراسر جهان که شامل بوتیک های شاخص در خیابان پنجم نیویورک و در نزدیکی میدان اسلون لندن بعلاوه پاپ آپ در همپتونز است ، دارند.

 

پست مرتبط: برندهای طراحی داخلی که بازار را تسخیر خواهند کرد

 

او همچنان یکی از پیروان وفادار استفاده از رنگ سفید است که هر سه خانه اش با طیف های مختلف این رنگ تزئین شده اند. او می گوید: "سفید ، هیچ گاه قدیمی نمی شود ، بی انتها ، کلاسیک و بسیار شگفت آور است." "سفید باعث می شود اتاق ها حس هوای مطبوع و آرام را داشته باشند. همچنین جزئیات معماری ، گچ بری و کارهای چوبی را برجسته می کند. "

 

جرمی بول ، معمار و طراح استرالیایی ، رنگ سفید را رنگ مورد علاقه خود می داند و از آن برای اثرگذاری عالی در خانه پالم بیچ که یک ویلای مخصوص تعطیلات کنار دریا در سیدنی استفاده کرده است.

 

اسکات اسلوات ، که شریک شرکت طراحی و نوسازی داخلی David Kleinberg Design Associates  مستقر در نیویورک است نیز علاقه زیادی به رنگ سفید دارد. او می گوید: به کار بردن طیفی از رنگ سفید در بخش گسترده ای از طراحی - مدرن ، سنتی و هر چیزی مابین آن ها دیده می شود. "من عاشق استفاده از رنگ سفید به عنوان پس زمینه خنثی برای فضای داخلی هستم. این رنگ موجب آرامش می شود و زمینه خوبی برای استفاده از رنگ های سرزنده تر یا جسورانه تر در وسایل کوچکتر ایجاد می کند که با توجه به سلیقه شما به راحتی قابل تغییر و انعطاف پذیر هستند. "

 

برای معمار و طراح استرالیایی جرمی بول از Alexander &Co. ، رنگ سفید چیزی بیشتر از زمینه های یک خانه است. برای او سادگی ، فضا و زمان از ویژگی های بارز و همیشگی تجمل است. هیچ چیز این ویژگی ها را بهتر از رنگ مورد علاقه ما ، سفید ، جذب نمی کند. موارد اندکی در تنوع و طیف های فوق العاده آن وجود دارد که ما نتوانسته ایم از نظر معماری به آن ها برسیم. "سفید باعث می شود اتاق ها حس هوای مطبوع و آرام را داشته باشند. همچنین جزئیات معماری ، گچ بری و کارهای چوبی را برجسته می کند.

 

بوم کامل

 

با وجود اینکه حداکثر گرایی یا همان پر شدن فضا از جزئیات، محبوبیت زیادی دراد، اما با سفید بودن فضالی داخلی اینگونه تصور می شود که فضای شما کاملا امروزی و معاصر است در حالی که در سبک اسکاویناوی که از سبک های معروف جهانی است هم استفاده از دیوار و چوب های به رنگ سفید از ویژگی های مهم به شمار می رود. مایکل یارینسکی که در بروکلین به عنوان یک طراح مطرح کار می کند می گوید:  "اتاقی که پر از رنگ باشد حس شلوغی به شما القا می کند ، در حالی که رنگ سفید مانند فضای منفی روی بوم است که فضای نفس کشیدن به شما می دهد."

 

مایکل یارینسکی ، طراح ، از رنگ سفید در این خانه سازی استفاده کرده تا "فضایی فوق العاده را ایجاد کند که حسی از خوشبختی و درخشش می دهد."

 

اولین بار یک طراح داخلی  در آمریکا به نام السی دی ولف بود که توانست با طراوتی که در طراحی فضای داخلی یک باشگاه ویژه زنان در نیویورک ایجاد کرده بود  شور و شوقی را در سال 1907 به وجود آورد. او با تن های کم رنگ حسی را برای این باشگاه خصوصی ایجاد کرده بود که تاثیرش تا امروز پابرجاست. بیست سال بعد  در لندن  سیری موگام ک یک طراح داخلی بود با طراحی یک اتاق طراحی "سرزنده ، جذاب و کاملا سفید"  در خانه خود، دنیای مد را به سمت خود کشاند. او از رنگ سفید خالص استفاده نکرد، امری که بعد از دهه 1940، با اضافه شدن ترکیب شیمیایی دی اکسید تیتانیو به رنگدانه های سفید، و ایحاد رنگ سفید درخشان میسر شد. اکنون بیش از صد سال است که رنگ سفید مورد اقبال جهانی قرار گرفته است.

 

همکاران طراحی دیوید کلینبرگ در نیویورک از لایه ای از رنگ های سفید ، کرم و قهوه ای استفاده می کنند تا احساس گرما و صمیمیت بیشتری را ایجاد کنند.

 

رویکرد نهایی

 

فضایی که به رنگ سفید طراحی می شود، حس استریل و سردی را به افراد منتقل می کند، بنابراین باید بسیار محتاط و با دقت عمل کنیم. اسلوت می گوید: "من هرگز در یک اتاق، از رنگ سفید خالص استفاده نمیکنم، این کار حس طبیعی بودن فضا را می گیرد و باعث می شود که مصنوعی به نظر برسد". " یک اتاق می تواند سفید باشد اما نه کاملا سفید، بلکه سعی کنید ترکیبی از سفید، استخوانی، بیسکو و کرم تشکیل شده باشد. این مدل لایه بندی است که یک پالت بسیار پیشرفته رنگی ایجاد و یک اتاق را جالب و جذاب می کند."

 

پست مرتبط: آشنایی با 4 هنرمند مشهور اسپانیایی و آثار هنری آن ها

 

توصیه راکر این است که: "هنگامی که از رنگ سفید برای تزئین استفاده می کنید ، حتما پالت سفید شما از رنگ های ملایم و آرامش بخش باشد مانند سفیدهای گرم ، سفید مایل به کرم و رنگ های خنثی، به خاطر داشته باشید که رنگ سفید فقط شامل رنگ سفید نیست، بلکه ترکیبی از هزاران تنالیته و سایه است که با یکدیگر تفاوت بسیار کمی دارند." "با یک سفید گرم شروع کنید و سپس برای اتاق های مختلف طیف های مختلف سفید را برای انتخاب کنید. استفاده از یک بافت گچی به جای بافت براق، فضا را مات تر و قابل لمس تر می کند. "

 

 

راکر توصیه می کند از خاکستری های سرد و بافت دار استفاده کنید و رنگ سفید را در طراحی بیاورید ، اما نه به صورت مصنوعی.

 

" نور روز باعث سردی در یک اتاق سفید رنگ نیست، بلکه چیزی که باعث می شود اتاق سرد و بی روح به نظر برسد، این است که به جای اینکه به نور اجازه ورود به اتاق داده شود،  سعی می کنند آن را با نورهای دیگر انجام دهند. انتخاب یارینسکی  برای خانه ای در Long Island Sound ، یک طیف سفید سرد ، آبی و خاکستری بود چراکه به زیبایی و هوشمندانه به رنگ آب اطراف خانه اشاره کرده است. او می گوید: ما همیشه سعی می کنیم که از طرح های گرمتر و دامنه دمای رنگ 400-2700 کلوین استفاده می کنیم. طیف وسیعی از 3000 تا 4،000 کلوین باعث می شود یک اتاق ، حس یک بیمارستان را منتقل کند. "

 

 

طراحی مینیمالیستی و فضای داخلی کم رنگ به منتقل کردن محیط به داخل خانه کمک می کند ، مانند این فضای ناهار خوری که توسط دیوید کلینبرگ و همکاران ، طراحی شده است.

 

راکر معتقد است سفید یک رنگ عالی به عنوان یک عامل مهم است که باعث می شود رنگ های دیگر درخشان تر به نظر برسند.  با این حال او ترجیح می دهد تنها از رنگ خاکستری در کنار رنگ سفید استفاده کند. او می گوید: "من ابتدا سعی می کنم با عناصر طبیعی فضا را طراحی کنم سپس به بافت فکر میکنم". برای مثال حضور  یک فرش نازک یا یک پارچه روشن به عنوان عناصری که بافت را به فضا می بخشند، باعث می شود یک اتاق تغییر کرده و ملایم تر به نظر برسد. او درمورد استفاده از رنگ سبز می گوید: "من دوست دارم قسمتی از محیط بیرون را وارد خانه کنم. یک گلدان بزرگ از گل و گیاهان به خانه زندگی می بخشد."

یارینسکی از رنگ ها برای ایجاد ظاهری تقریبا تندیسی استفاده می کند. "سیاه و خاکستری های مایل به قهوه ای ، سبزهایی معرکه ، و حتی رنگ نارنجی ، همه ی آنها از  رنگهای مطبوعی می داند که تضاد رنگی ایجاد می کنند و به ضبط جلوه های اساسی که مردم می خواهند کمک می کنند - فضایی نشاط آور و شاد و درخشان."

 

پست مرتبط: حسین رضوانی خالق فرش های مدرن با ریشه ای سنتی

 

در بازار

 

پنجره های این پنت هاوس دوبلکس با ارتفاع  3.6 متر، دارای چشم اندازهای باز است که از رودخانه شرقی تا هادسون و از برج آزادی تا پل جورج واشنگتن را پوشش می دهد.

 

این پنت هاوس دوبلکس پنج خوابه زیبا که به خاطر معماری مدرنش معروف است و توسط معمار افسانه ای چارلز گواتمی بازسازی شده است در tOne Beacon Cour منهتن است. این ملک دارای مناظر خیره کننده ای از افق منهتن و فضاهای زیبا و جسورانه ، سقف با ارتفاع 7 متر، آشپزخانه مجهز و مجموعه 2،000 متر مربع  را شامل می شود.

 

 

فضای داخلی دلپذیر این خانه کنار دریا ، دارای پنجره های قدی و سقف های بلند است. این ملک همچنین دارای یک زمین تنیس و استودیوی اختصاصی است.

 

این ملک خصوصی در یک زمین بزرگ ساحلی در حومه  سیدنی Vaucluse  قرار گرفته و چشم انداز جادویی آن به سمت بندر است. این ملک شامل هفت اتاق خواب ، یک اسکله ، ناوگاه ، بارانداز ، و امکانات پهلوگیری چهار کشتی است.