ترزانی، شکوه روشنایی در مجسمه هایی از فلورانس
لوکس ترین

ترزانی، شکوه روشنایی در مجسمه هایی از فلورانس

ترزانی را نه فقط یک فرم کامل از نظر زیبایی شناسی بلکه می توانیم یک مجسمه نورانی تصور کنیم که با بازی هنرمندانه ای که با نور، سایه و بازتاب ها ارائه می دهد محصولی سرشار از خلاقیت و زیبایی خلق می کند.

Terzani یکی از پیشگامان طراحی محصولات روشنایی در ایتالیا است، که با ترکیب صنایع دستی سنتی و مدرنیته توانسته از مدعیان هنر باشد. توجه به جزئیات در محصولات ترزانی آنها را از هر نظر بی رقیب کرده است. ترزانی را نه فقط یک فرم کامل از نظر زیبایی شناسی بلکه می توانیم یک مجسمه نورانی تصور کنیم که با بازی هنرمندانه ای که با نور، سایه و بازتاب ها ارائه می دهد محصولی سرشار از خلاقیت و زیبایی خلق می کند. در حقیقت شما با تعریف دوباره مسیر نورپردازی لوکس که شامل شیوه طراحی و تولید است مواجه می شوید.

 

 

 

نام برند: ترزانی

صاحب کمپانی: Sergio terzani،

مدیر فعلی: Nicolas Terzani,

محصولات: روشنایی

قیمت ها: ۲۰۶,۰۰ یورو تا ۲۲۰۱۵,۰۰ یورو

ادرس وبسایت: www.terzani.com

 

در ترزانی همه چیز نور است. به هر طرحی نگاه کنید به آسانی درک می کنید که هرکدامشان چقدر محصور کننده هستند. زیبایی هنر مدرن که با فناوری ترکیب شده است تا چشم نواز تر و زیباتر شود. محصولاتی شایسته که در فلورانس ایتالیا گهواره رنسانس متولد می شوند. شاید بهترین توصیف برای ترزانی همانی باشد که نیکلاس ترزانی از طراحان و مدیر فعلی ترزانی می گوید:

فکر می کنم نکته جالب در مورد یک چراغ ترزانی این است که در اتاق یا خانه شما به یک عنصر چشم نواز تبدیل می شود زیرا بیشتر از یک لوستر کلاسیک و به دلیل منحصر به فرد بودن آن یک اثر هنری است. از آنجا که همه چیز دست ساز است ، تمام وسایل روشنایی ما بی نظیر هستند. تعامل نور و سایه یا بازتاب کریستال ها چیزی است که هنگام ساخت چراغ های خود، به آن توجه زیادی می کنیم. این فقط مربوط به نور نیست ، بلکه مربوط به تمام بازتاب ها و سایه های اطراف نور است. تا فضای بسیار ویژه ای ایجاد کند.

 

پست مرتبط: راحتی یک زندگی لوکس را با کرسترون تجربه کنید

 

 

 

در دهه ۱۹۷۰ اولین لامپ های ترزانی توسط  Sergio terzani ساخته شد. دیدارش با  jean crochet فرانسوی با آن استایل و  طرحهای تحسین برانگیزش، آنها را ترغیب به همکاری کرد تا استعدادهای خود را در زمینه کارهای دست ساز  ایتالیایی و دیزاین فرانسوی ترکیب کنند. این تاریخی سرنوشت ساز برای ترزانی بود، از این پس محصولات دیگر معنای معمول روشنایی را نداشتند بلکه فضا را تحت تاثیر خود قرار می دادند انگار که فضا اساسا باید برای آنها ساخته شود.

 

پست مرتبط: کریستوفر گای، روح هنر و مد در کالبد فرهنگ

 

 

 

 

از رازهایی بی رقیب بودن ترزانی این است که هر محصول بی توجه به روند ها و جریان هایی که شکل می گیرند به دنیا می آیند،  آنها قصه خودش را می گویند و روند خودشان را می سازند. این چیزیست که به کمپانی این فرصت را می دهد تا محصولاتی اصیل تر و ماندگارتر تولید کند. تولیداتی کم، اما منحصربفرد و خلاقانه و این نقطه قوت ترزانی است.

 

تیم طراحی

تیم طراحی ترزانی از افراد متخصص زیادی شکل گرفته است. ژان فِرانسوا کِروشِی فرانسوی، دودو اسلِن و نیکلاس ترزانی از ایتالیا و طراحانی به نام از دیگر کشورهای جهان

 

Dodo Arlsan

 

 

 

Dodo Arslan یک طراح ایتالیایی با سبک اِکلکتیک (با ترجمه التقاطی رایج شده است اما نام اصلی آن اکلکتیک می باشد) است ، که توسط Taschen به عنوان یکی از 90 طراح و شرکت برتر در سراسر جهان شناخته شده است. آثار وی در موزه های مختلف در سراسر جهان به نمایش گذاشته شده است. او برای زندگی و کار بین میامی و میلان در گردش است و خلاقیت وی طی بیست سال فعالیتش ، منجر به تولید قطعات منحصر به فردی و محصولاتی سریالی (ادامه دار) شده است از وسایل الکترونیکی گرفته تا فیوزهای برنز. این استودیو در زمینه طراحی مبلمان ، نور و لوازم جانبی است و به همراه بهترین معماران و طراحان داخلی که برنده جوایز متعددی از جمله  Young & Design و همچنین جایزه Mini Design از مسابقات  Pirelli Pzero و Art Director Club شده است.

 

Barlas Baylar

 

 

Barlas Baylar یک طراح مبلمان در شهر نیویورک است. چیزی که در مورد طرح های این هنرمند جذاب است ظاهر طراحی مدرن اوست. تماشاگران با ظاهری عتیقه و در عین حال مدرن، ظاهراً ارگانیک اما به ظاهر مونتاژ شده روبرو می شوند. تضادی که آشکار است و انسان را به تعلیق وادار می کند.

 

 Jean-François Crochet

 

 

وی در سال 1949 متولد شد و در بهترین مدارس هنرهای تزئینی در پاریس شرکت کرد. طراحی بوتیک در بوتیک مد را در Gaminerie-Paris، چندین باشگاه شبانه طراحی، لو تیفانی " ، La nuit des Rois ، "Le club Alexandreدر مونترال، چندین رستوران و بار در پاریس باستیل طراحی کردم. همکاریش با ترزانی به سال 1985 باز می گردد. هنگامی که آنها همدیگر را برای اوین بار ملاقات کردند و از آنجا همکاری آنها شکل گرفت و تا امروز دوام داشته است. جین به 3 چیز معتقد است: اعتقاد دارد که لامپ طراحی می کند، معتقد است که حافظه ای دارد و از همه مهم تر او معتقد است که در گذشته گم شده است تا دوباره به آن باز گردد و از آن استفاده  کند.

 

 Nicolas Terzani

 

 

نیکلاس پسر سرجیو ترزانی است که در حال حاضر به عنوان مدیری خلاق Terzani را رهبری می کند و به طور اتفاقی وارد بخش طراحی نیز شد. او که مدیریت را برای آینده اش در نظر گرفته بود فکرش را نمی کرد که روزی به عنوان طراح نیز شناخته شود. او می گوید: روزی در کارگاه مشغول درست کردن یکی از لوسترها بودیم و من خیلی اتفاقی سعی کردم با زنجیرها طرح و فرم جدیدی را به وحود آورم و وقتی با استقبال مواجه شد این بیشتر مرا غافلگیر کرد.

از دیگر طراحان ترزانی می توان به Nigel Coates, Maurizio Galante, Christian Lava, Studio 14,  اشاره کرد.

 

پست مرتبط: جسارت دورنبراخت برای فتح آینده

 

آزمایشگاه تخصصی برای ترزانی

 

 

ترزانی برای اینکه بتواند طیف گسترده ای از مواد را به خلاقیتی الهام بخش تبدیل کند، یک آزمایشگاه تخصصی برای خود ساخته است به این ترتیب نورپردازی لوکس خود را به بخش های کوچکتر تبدیل کرده و آزمایشگاه وظیفه آزمایش و تهیه مواد ، تکنیک ها و ایده های جدید را بر عهده دارد.

 

 

Terzani ظریف و پیشرفته ، ابتکاری و در عین حال اصیل است که با استفاده  از آخرین فن آوری و همچنین مواد خوب و سنتی و کارهایی که به طور دستی توسط صنعتگران محلی ساخته می شود، اسم و رسم خود را در بازار جهانی برای همیشه زنده نگه دارد.